Windows 7 Nasıl Format Atılır?

❋ Windows 7 Nasıl Format Atılır?

❋ CD İle Windows 7 Nasıl Format Atılır?

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Windows 7 kurmaya başlamadan önce ilk adım bilgisayarı windows kurulum CD’sinden başlatmanız gerekmektedir.

    2. Bunun için yapmanız gereken bilgisayarı açtığınız gibi F2, F10 veya Delete tuşlarını (bilgisayara veya notebooka göre değişir) kullanarak BIOS ayarları kısmına girmektir.

    3. BIOS ayarlarına girdikten sonra BOOT ayarlarını bulun ve buradan CD okuyucuyu 1. sıraya getirin. Ayarladıktan sonra F10 tuşuna basıp, Yes’i seçip enter’a basıp, kaydedip çıkın.

    4. Windows 7 Cdsini taktıktan sonra CD’den veya DVD’den önyükleme için bir tuşa basın (Press any key to boot from CD or DVD) gördüğümüz anda klavyeden herhangi bir tuşa basıyn. Artık Windows 7 kurulumu başlamıştır.

    5. Gerekli önyüklemeleri yaptıktan sonra Windows 7 kurulum ekranı karşınıza gelecektir. İleri diyoruz.

    6. Şimdi yükleyi tıklayın.

    7. Kurulum başlıyor yazacaktır. Ardından Lisans koşullarını kabul et kutucuğunu işaretleyip ileri diyoruz.

    8. Özel (Gelişmiş) seçeneğini tıklıyoruz.

    9. Karşımıza disk bölümleri geliyor.Sürücü seçenekleri gelişmişe tıklayın.

    10. Burda hangi diskde windows kurulu ise (genelde C Diskidir) o diski seçip sile tıklayın.Diskin boyutunu en yükseğe alıp uygula diyin ve Windowsu kurcağınız diski seçip ileri diyin.

    11. Kurulum esnasında 2 defa bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bu esnada hiçbir tuşa basmayın.

    12. İşlemler sonucunda karşınıza kullanıcı adı kayıt ekranı gelecektir.

      Kullanıcı adınızı ve bilgisayar adını oluşturup ileri diyoruz.

    13. Bilgisayar adını oluşturduk sonra parola ekranı gelecektir. Parola oluşturabilirsiniz ya da ileri deyip atlayabilirsiniz.

    14. Ardından çıkacak adımda önerilen ayarları kullanabilir yada daha sonra karar verebilirsiniz.

    15. Tarih ve saatide ayarladıktan sonra ileri diyoruz.

    16. Bilgisayar açılcak ve format işlemi bitmiş olcak. ✓

    ardahd ardahd (631)