Windows 7 oturum şifresini unuttum nasıl kırabilirim

bu sitenin diğer başlıklarına baktım fakat yapamadım daha kısa ve anlaşılır bir şekilde yardım edermsnz ?

alperenyzc53 alperenyzc53 (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınızı açılışta F8 tuşuna basarak Komut İstemi ile Güvenli Mod'da başlatın

    CMD ile bu sorunu 3 farklı adımda çözebilirsiniz.

    1) CMD ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bunun için gelen Komut İstemi ekranına şu komutu yazın:

    net user kullanıcıadı yenişifre

    örnek: net user administrator 2536

    2) CMD ile yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Bunun için şu komutları yazın:

    net user yenikullanıcıadı /add (yenikullanıcıadı yerine istediğinizi yazın)

    Hesabımızı oluşturduk, şimdi administrator yetkisi verelim. Şu komutu yazın:

    net localgroup administrators yenikullanıcıadı /add (yenikullanıcıadı bölümüne oluşturduğunuz hesabın kullanıcı adını yazın)

    3) Windows ile birlikte yerleşik olarak gelen Administrator hesabını aktif edebilirsiniz. Bunun için şu komutu yazın:

    net user administrator /active:yes

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • oturuma girmeden Cmd'yi nasıl açacağım alperenyzc53 6 yıl önce
    • Bilgisayar tamamen kapalıyken açılışta seri bir şekilde F8 tuşuna bastığınızda karşınıza çeşitli seçenekler gelir. Buradan "Komut İstemi ile Güvenli Mod" seçeneğini seçtiğinizde direkt CMD ekranı gelir oturuma gerek kalmadan omercik 6 yıl önce

    Başka bir bilgisayarda önce burdan bu prgramı indirin usb Belleğe yazdırın şifresini kıracağınız bilgisayara takın bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın usb üzerine oklarla gelerek entra basın usb açılacaktır psword recovry tıklatın kullanıcı adınızın üzerine tıklatın delete sekmesine tıklatın ve bilgisayarı başlatın bilgisayr tam şifre sorma ekranıda durur ileriyi tıklatın açılacaktır yeni şifreyi koyabilirsiniz

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • peki ya USB belleğe program nasıl yazdırılıyor alperenyzc53 6 yıl önce
    • programı kurun usb belleği takın prgramı tıklatın açın sizi yölendiriri zaten candan 6 yıl önce

    Lazesoft Recovery Suite Home (tıkla)

    Program arabiriminde bootable flash bellek olusturacaksin (bunu başka bir PC'de yapabilirsin) ve sonra acilmayan PC'yi bu bootable flash bellek ile başlatacaksın. Gerisini Paswowd Recovery biriminden kolaylıkla yapabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)