Windows 7 oyunlarda mavi ekran hatası

İyi günler. Windows 7 olan bilgisayarımda önceden oynayabildiğim oyunlara bir gün girdiğimde 1-2 dk içinde mavi ekran hatası almaya başladım. Böyle olduğu için temiz kurulum yapıp Windows 10 Pro yükledim. Tekrar denediğimde yine aynı şekilde hata aldım. Normalde internette gezerken, film video izlerken yada internet üzerinden uygulamasız oyunlar oynarken mavi ekran sorunu almamaktayım. Ne zaman Lol, Pubg Mobile gibi oyunlara girsem 1 dk geçmeden mavi ekran hatası almaktayım.
2 gün ayrı ayrı minidump dosyalarını kaydettim. Onlar;

https://yadi.sk/d/C1PMJm7q69giLQ

https://yadi.sk/d/ylEvPF5XV-qqKg

Ve intelden şöyle bir şey aldım sistem özelliklerini gösteriyor sanırım.

https://yadi.sk/d/j2FNJDmg9bW6Hg

cancano cancano (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benimde bazen başıma gelen bir durum bütün oyunları oynuyorum herşeyi yapıyorum mavi ekran problemi yok ama nfs Rivals girdiğimde 5 dk sonra mavi ekran alıyordum. Problemin kaynağı oyunun dosyalarından birinin mavi ekrana sebebiyet vermesiydi benim windowsumda en azından mavi ekran aldığımda dosyayı gördüm dosyada oyunun .exe dosyasıydı bunu düzeltmek için bazı ücretli programlar var onlar düzeltebiliyor ama son derece pahalılar Benim çözümüm oyunu tamamen kaldırıp bütün verileriyle birlikte silip tekrar yüklemek oldu senin mavi ekran aldığında ekranda yazan kodu not alıp onun üzerinden ufak bir araştırma yapman gerekli bak bakalım neden kapanıyormuş bende oyunun dosyasındandı sende driverlardanda olabilir

    umuttt umuttt (207)