Windows 7 Page Fault in Nonpaged Area mavi ekran hatası nasıl çözülür?

Windows 7 kullanıyorum.

Windows 7'de özellikle USB taktığımda Page Fault in Nonpaged Area  mavi ekran hatası alıyorum.

Bellek taraması yaptım, dosya sistemi taraması yaptım ama kurtulamadım.

Mavi ekran üzerinde Page Fault in Nonpaged Area  yazıyor ve şu hata kodları var:

STOP: 0×00000050 (0xCD3DD628, 0×00000001, 0x804EFC9A, 0×00000000)

Windows 7 'de PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA mavi ekran hatasının çözümü nedir?

canga canga (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    Mavi ekran hatalarının çözümü oldukça zor ve zahmetli olabilir.

    Sizin aldığınız hata PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA çözümü için aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

    Windows 7'de Page Fault in Nonpaged Area hatasını şu sebeplerden olabilir

    1. Hatalı veya arızalı donanım (çoğunlukla RAM)
    2. Antivirüs Yazılımı
    3. NTFS dosya sistemi üzerindeki hatalar.

    Windows 7 Page Fault in Nonpaged Area mavi ekran hatası şu hata kodlarında görüntülenir:
     STOP: 0×00000050 (0xCD3DD628, 0×00000001, 0x804EFC9A, 0×00000000)

    Windows 7'de PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatasını çözmek için şu aşamaları deneyebilirsiniz:

    1.Aşama: Windows 7 üzerinde yüklü antivirüs yazılımın kaldırılması:

    1. Yüklü bir antivirüs yazılımınız varsa bunu kaldırın.
    2. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası ile tekrar karşılaşıyorsanız 2. aşamaya geçin.

    2.Aşama: Windows 7 NTFS dosya sistemini hatalara karşı tarayın.

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Arama bölümüne (Programları ve dosyaları ara yazan yere) CMD yazın ve enter tuşun basın.
    3. Komut istemi ekranına  Chkdsk /f /r yazın ve enter tuşuna basın.
    4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve disk taramasının bitmesini bekleyin.

    3.Aşama: Windows 7 RAM Testi yapma

    Yukarıdaki işlemleri denediniz ve çözüm alamadıysanız bilgisayarınızdaki belleği test etmeniz gerekecektir.

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Arama bölümüne (Programları ve dosyaları ara yazan yere) mdsched.exe yazın ve entertuşuna basın.
    3. Açılan pencerede Şimdi yeniden başlat ve sorunları denetle'yi tıklayın.

    Mavi ekran hatalarının büyük bölümü donanım kaynaklı olsa da sürücü hataları da oldukça fazla yer tutar.

    Bu sebepten şunları da yapmayı deneyebilirsiniz.

    1. Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri güncelleyin, özellikle ekran kartı sürücülerini
    2. Windows 7 güncellemelerinin tamamını yükleyin.

    Yukarıdaki işlemler Windows 7 işletim sisteminde PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatasının çözümünde izlenecek yolları sırası ile anlatmaktadır. Umarım faydası olur.

    murat murat (12492)