Windows 7 Post Ekranı Gelmiyor Ve Biosa Giremiyorum

0

Selam,

Bilgisayarın power tuşuna bastıktan sonra bilgisayarı tanıtan hdd, ram hakkında bilgi veren ve biosa girmemizi sağlayan ekran; post ekranı benim pc de gelmiyor. Powere bastıktan sonra siyah bi ekran geliyor daha sonra windows logosu gözüküyor bilgisayar başlıyor . Biosa girmek istiyorum ama bu ekran gelmiyor ne yapacağımı şaşırdım ,formatta atamıyorum ne yapmam gerekiyor ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

unsoul unsoul (1)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Bilgisayarınız açılırken o ekran gelmese dahi "F2" "DEL"(BIOS açma tuşu anakarta göre değişiklik gösterebilir) tuşlarına basarak girmeyi deneyiniz. Eğer sonuç alamazsanız, BIOS'u resetleyerek kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için bilgisayarınızın elektrik bağlantısının kesik olduğundan emin olun ve güç kaynağınızın üzerindeki açma/kapama tuşunu kapalı konuma getiriniz. Ardından anakartınızın üzerinde yer alan BIOS pilini sökünüz ve bilgisayarınızın açma tuşuna 10-15 saniye kadar basık tutunuz (BIOS pili aşağıdaki resimde gösterilmiştir). Bu işlem bilgisayarınızdaki elektriği boşaltacaktır.

  Ardından BIOS pilini yerine takınız ve güç kaynağının açma/kapama tuşunu açık konumuna getiriniz. Sonrasında bilgisayarınızı açabilirsiniz.

  Eğer 2 veya daha fazla ekran kartı kullanıyorsanız, bu da o ekrana ulaşamamanıza sebep olabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, monitörünüze bağladığınız kablonun bağlı olduğu ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda kabloyu diğer ekran kartına takmayı deneyiniz.

  utkubayat utkubayat (875)
  6 yıl önce cevaplandı

  • Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Bu söylediğinizi yaptım , bios pilini çıkarıp geri taktım ama sorunum düzelmedi. Sorunu çözmede alternatif olarak yapabileceğim başka birşey var mıdır ? unsoul 6 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol