Windows 7 Programsız Türkçeleştirme / Türkçe Yapma

Tüm windows 7 sürümlerinde dil değiştirme işlemi programsız nasıl yapılır

kaydolum kaydolum (97)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Sistemini uygun olan dosyayı microsoft windows update sayfasından indirip sha1 sağlamasını hesaplatın:

    Windows 7 SP1 32Bit

    Windows 7 SP1 64Bit

    Windows 7 32Bit

    Windows 7 64Bit

    [Ekleme: bağlantı her 24 saate sıfırlanıyor dil dosyasını internetten ara bul.]

    2. uygulamayı çalıştırıp 5 saniye içinde klasörde oluşturduğu lp.cab dosyasının ismini değiştir.

    3. 6-7 saniye bekledikten sonra dosyanın ismini lp.cab yap

    4. komut istemini yönetici ayrıcalığında çalıştırıp  sırasıyla şu komutları ver:

    DISM /Online /Add-Package /PackagePath: [dil dosyasının konumu]

    bcdedit /set {current} locale tr-TR

    bcdboot %WinDir% /l tr-TR

    6. Regedit üzerinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages klasörünün altındaki tr-tr hariç tüm klasörleri sil.

    7. bilgisayarı yeniden başlat.

    Windows 7 home premium, professional, ultimate ,enterprise sürümlerinde denedim işe yaradı

    kaydolum kaydolum (97)
    5 yıl önce cevaplandı

      Paylaşımın için teşekkür ederim :) Böyle faydalı içeriklerle uzmanim.net'i daha da güzel bir ortam yapmak dileğiyle..

      omercik omercik (9418)