Windows 7 şifreli yönetici şifresi kaldırma

Okulda windows 7 şifreli bir oturum var.

Öğrenciler için düşük seviyede bir oturum açmışlar.

Burada bazı programları açmayı çalıştığımızda yönetici engeli veriyor.

Windows 7 şifresini nasıl kaldırabilirim?

kullanici509855 kullanici509855 (28)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba.

    Öğrenciler için açılan oturumlar "User"  yani standart kullanıcı olarak açtığınız için her bir işlemde yönetici şifresi istiycektir. Bunun için size önerim local bir domain e ekleyebilirsiniz. Bu local domain ise server gerektirmektedir. Bildiğim kadarıyla başka türlü çözüme ulaşamazsınız. İsterseniz şöyle bir önerim olucak. Okuldaki bilgisayarların her birine deep freeze kurabilir ve Administratör olarak öğrencilerin de giriş yapmasına izin verebilirisiniz.Böylece herhangi bir program çalıştırdığınızda yönetici engeliyle karşılaşmazsınız. Arzu edersenize Buradan indirebilirsiniz.

    Deep Freeze kurmadan önce yada aktif hale getirmeden önce bütün programları ve bütün ayarları yapmalısınız aksi taktirde deep freeze şifresini girip devre dışı bırakmadan herhangi bir program yada bir ayar yapıldığında kalıcı olmaz.

    berk berk (224)
    10 yıl önce cevaplandı

    • ben öğrenciyim . yönetici şifrelerini sadece hocamız biliyor. her programda gerekmiyor şifre. bizim sonrada açmak istediğimiz programlarda şifre istiyor. bunu sağ tıkla yönetici olarak bazen açıyoruz ama her zaman açmyor yönetici engeli diyor bşka yolu yokmu dersteyken facebooka grmk çok eğlenceli kullanici509855 10 yıl önce

    Windows 7 Yönetici şifresi kaldırma aşağıdaki linkte anlatılmıştır:

    http://uzmanim.net/soru/Windows-7-Administrator-sifresi-nasil-kirilir/630

    murat murat (12492)