Windows 7 takılı kalma, donma sorunu

Merhaba ben windows 7 ultimate kullanıyorum. Benim bilgisayarım aniden donuyor, takılı kalıyor, kirleniyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Sfc/scannow komutunda özellikle hep öyle oluyor. Bellek tanımlama aracında da öyle oluyor. Nedeni nedir acaba. Bilir kişiler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

kullanici5934 kullanici5934 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    RAM yada HDD arızalı olabilir, öncelikle HDD Sağlık testi ve bad sector testi yaparmısınız?

    sfc/scannow da böyle yapıyorsa muhtemelen HDD arızalıdır ama siz yinede test yapın.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Benim düşüncem hdd'nin içindeki dişliler oksitlenmiş ve o yüzden bilgisayarında çökmeler oluyor. Benim önerim internetten araştır ve hdd nin içerisindeki o kısmı silgi ile temizle yani o oksiti temizle.

      darkcrak darkcrak (5168)