Windows 7 temiz önyükleme nasıl yapılır?

Temiz önyükleme nedir?

Windows 7'de temiz önyükleme nasıl yapılır?

Temiz önyüklemenin amacı nedir?

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Temiz önyükleme bilgisayarınızda yüklü olan program ve servisleri devre dışı bırakarak bilgisyarınızı yeniden başlatmaktır. Bu işlemin ardından Windows, bilgisayarınızda yüklü olan programlar kapalı durumdayken açılır.

    Temiz önyüklemenin amacı bilgisayarınızda yaşadığınız sorunların kaynağını öğrenmektir. Temiz önyükleme işlemi çoğunlukla sürücü problemlerini çözmekte kullanılır.

    Temiz önyükleme nasıl yapılır?

    1. İlk olarak Başlat'a basıyoruz ve arama yerine msconfig yazıp ve Enter'a basıyoruz.
    2. Açılan pencerede Genel sekmesi altında Seçmeli başlagıç seçeneğini seçiyoruz ve Başlangıç öğelerini yükle seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz.
    3. Ardından Hizmetler sekmesine geliyoruz.
    4. Buradan Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğini seçiyoruz.
    5. Sonrasında listede bulunan tüm hizmetleri seçip Tümünü devre dışı bırak butonuna basıyoruz.
    6. Son olarak Tamam butonuna basarak bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      buradaki listede görünenler pc nin açılışıyla birlikte isteginiz dışında pc ile açılıp geri planda çalışan programlardır.

      listedeki programların hepsini kapatırsanız pc niz daha hızlı açılır. Açıldıktan sonrada daha az program hafızayı işgal ettiginden pc niz nisbeten dahada hızlanır.

      scmm scmm (16)