Windows 7 ultimate 32 bitten 64 bite hangi yöntemlerle yükseltilir ?

Bilgisayarım 64 bite uyumlu.Çok aramama rağmen detaylı ya da adım adım bi işlem bulamadım.Pc işlerinden çok anlamıyorum açıkçası ama bu 64 bit lazım.Format gerekmesi diverları yedeklemek falan iyice kafam karıştı.

gurhan299 gurhan299 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayara format atıp sıfırdan 64bit Windows kurmalısınız.

    Driver yedekleme konusunda ise ; yedekleme dışında windows'u kurduktan sonra driver pack online ile driverleri kurabilirsiniz.

    Windows kurulunca otomotik driver kuruyor lâkin daha stabil ve güncel için ;

    anakart marka - modeli ( leptop ise leptop marka modeli )

    driver pack , driver booster gibi yazılımlara güncelleme yapabilirsiniz.

    aygıt yöneticisinden sürücüye sağ tık yapıp otomotik güncelleştirmeyi ara diyerek

    windows uptade yaparak

    Aşağıdaki linklere tıklayarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

    Driver uptade hakkında uzmanım.net'in videolarına bakabilrisiniz

    Sonuç olarak ;

    - Sıfırdan temiz format atıp 64bit windows kuracaksınız.

    - Driver pack online ile driver güncellemesi yapacaksınız.

    - Ekran kartı driverini kendi sitesinden indireceksiniz.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    3 yıl önce cevaplandı

      Windows 7 desteği kesildi, Windows 10 64 Bit kur, hem daha performanslı, hem de güncellemeler daha verimli. Sistemini detaylı yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim, artık çoğu uygulama Windows 10'da tam randumanlı çalışıyor, Windows 7'de ise tam tersi. Eğer sistemin izin veriyorsa Windows 10 64 Bit geç.

      hydra hydra (3800)