Windows 7 ve 8'de "otomatik olarak sorunları bildirme ve çözümleri denetleme" ayarı nasıl aktif edilir?

Bir program çalışmayı ve yanıt vermeyi durdurursa, Windows otomatik olarak sorunu bildirip, bir çözümün olup olmadığını denetleyebilir.

Normalde Windows 7 ve 8'lerde bu seçim default olarak aktif gelir. Ama  şu veya bu sebeplerle aktif durumdan çıkılmışta olabilir. Bu sebeple kontrol edilmelidir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu ayarı aktif etmek için Windows  7 ve 8/8.1’de;

    Denetim Masası, Sistem ve Güvenlik sekmesi altında Sorunları Bul ve Düzelt, sol bölmede Ayarları Değiştir yolu izlenir ve açılan “Windows sorun giderme ayarları” bölümünde “Açık (Önerilen)” şıkkı seçili hale getirilmelidir.

    Bu seçimden sonra Windows olağan bakım sorunlarını denetleyecek ve size Sistem Bakım sorun gidericisinin sorunlarları ne zaman yardımcı olabileceğini söyleyecek.

    Not: Windows Vista’yı hatırlayamadım ama zaten artık kullanan yok gibi. :-)

    temmuz temmuz (12505)