Windows 7 Windows Update 0x80070057 hatası

Bilgisayara format sonrası yüklediğim Windows 7 işletim sistemini güncellemek istediğimde güncelleme işlemi, güncellemeler kontrol ediliyor aşamasında saatlerce takılıyor ve güncellemeleri alamıyorum. Windows Update sorunlarını çözmek için indirdiğim Windows Update Diagnostic Tool bazı sorunlar buluyor fakat bunlardan bir tanesini çözemiyor. Çözmediği hata  Windows Update 0x80070057 hatası.

Windows 7'de  Windows Update 0x80070057 hatası nasıl çözülür?

murat murat (12517)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Update 0x80070057 hatasının çözümü:

    Windows 7'de güncelleme sırasında Windows Update 0x80070057 hatası alıyorsanız sorunun çözümü için System Update Readiness Tools (Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı) yüklemeniz gerekiyor.

    32 Bit   Windows 7 SP1 ve  Windows 7 için System Update Readiness Tools /Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı indir

    64 Bit   Windows 7 SP1 ve  Windows 7 için System Update Readiness Tool Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı  indir

    İşletim sisteminizin yani Windows 7'nin 32 bit veya 64 bit olmasına uygun olarak yukarıdaki linkte bulunan Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı dosyasını indirin.

    Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı dosyayı 200MB boyutunda. Yani oldukça yüklü bir dosya bu sebepten vakit alabilir.  Windows 7 için Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı yüklemesinden sonra dosyayı çalıştırın.  Bu güncelleme yüklendikten sonra  Windows Update 0x80070057 hatası çözülmüş olmalıdır.

    murat murat (12517)