Windows 7 wireless problemi

Merhabalar,

Windows 7 64bit kulanıcısıyım Laptop modelim ise dell inspiron n5110

Laptop bataryam ölü olduğu için bilgisayarımı masa üzerinde bataryasız kullanıyordum. Yanlışlıkla kabloya bastığım için bilgisayarım ani kapandı ve açtığımda wi-fi'a bağlanamadığımı gördüm. Ağ ve Paylaşım Merkezini açtım ve bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin sekmesine bastım devredışı kalmış olma ihtimaline karşı ama yerel ağ bağlantılarında wireless yoktu. Daha sonra aygıt yöneticisini açtım eksik bir driver da göstermiyordu. Yine de dellin sitesinden wireless driverını güncellemek istedim ama sistem uygun değil hatası aldım.

İlgili görselleri aşağıya ekliyorum. İnternet aramalarında da kayda değer bir konu bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

https://eksiup.com/p/ez243974wsxz

https://eksiup.com/p/oj243980w3db

froxian froxian (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle komut istemini yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla şu komutları girin.. ( her komuttan sonra enter tuşuna basın )

    netsh winsock reset

    netsh int ip reset

    ipconfig /release

    ipconfig /flushdns

    ipconfig /renew

    eğer problem yine çözülmezse ;

    " Complete İnternet Repair ve Net Adapter Repair " programları ile ağ ayarlarını sıfırlayın ve onarın.

    " Complete İnternet Repair "

    Burada tüm seçenekleri işaretleyin ardından " GO ! " butonuna basın. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

    " Net Adapter Repair "

    Burada ise tüm seçenekleri işaretleyip ardından " Run All Selected " butonuna basın.İşlem bittikten sonra bide " Advanced Repair " yapıp bilgisayarı yeniden başlatarak durumu kontrol edin.

    EDİT :

    ek olarak bu siteden wifi driveri indip kurun.

    site : https://www.dell.com/support/home/tr/tr/trbsdt1/product-support/product/inspiron-15r-n5110/drivers

    tüm driver için ise şurası : https://www.dell.com/support/home/tr/tr/trbsdt1/product-support/product/inspiron-15r-n5110/drivers

    Drivers bölümünde category bölümünde istediğini seçebiliyorsunuz.

    Ya da recommend ( önerilen ) yazan yerde yeşil tarafta Detect Drivers var otomotik sistemi tarayarak uygun olanı buluyor onuda deneyebilirsiniz. ( bu linkte var : https://www.dell.com/support/home/tr/tr/trbsdt1/product-support/product/inspiron-15r-n5110/drivers )

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim cmd ile önerdiğiniz çözüm sorunumu çözdü. Programlara gerek kalmadı.

      froxian froxian (3)
      4 yıl önce cevaplandı

      • rica ederim , her zaman.. 😊 ybaskin34 4 yıl önce