Windows 7 yükleme ekranında hiçbir sürücü bulunamadı sorunu

Windows 7 yüklerken disk alanına geldiğimde hiçbir sürücü bulunamadı diyor bilgisayar açılmıyor format atmam lazım ama diskler gözükmüyor ne yapmam gerek

softwareman softwareman (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @murat arkadaşımız çok güzel sorunu çözen cevabını değerlendirin konuya gidin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu sorunun çeşitli nedenleri olabiliyor.Kendi tecrübelerime göre yaşadığım birkaç seçeneği aktarmak isterim.

      • Öncelikle bir USB üzerinden kurulum yapmak istiyorsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz.(Çünkü bazı bilgisayarlar USB'nizi kurulum ortamındayken tanıyamazlar)
      • Kurulum yapmak istediğinzi Windows 7 .iso dosyası orjinal değilse (kullanıcı müdahelesi ile .iso kalıbına güncelleme ve çeşitli program eklentileri yapılmış) ise bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
      • BIOS üzerinden Boot Mode seçeneği UEFI BIOS olarak aktif ise bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
      ismailsarp ismailsarp (6010)