Windows 7/8 Makinaların Yavaşlama Sorunu Çözümü

-2

Merhaba Bilgisayarınız Hızlı Olabilmesi İçin Yüksek Parçaların Kullanılması Gerekiyor Aksi Takdirde Makinanız Çok Yavaş Bir Şekilde Hareker Eder .

  1. İşlemci
  2. Ram
  3. Ekran Kartı
  4. Harddisk
  5. Sogutucu
bycingelss bycingelss (-49)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    -2

    Merhaba Arkadaşlar En Kötü Bir İşletim Sistemin'de Bile Bilgisayarınız %90 Hızlandıra Bilirsiniz Bunun İçin Öncelikle 32/64 Seçeneklerini Kullanın

    1. Öncelikle Bilgisayarıma Tıklayın
    2. 4 Veya 8 Gb USB Takın
    3. Daha Sonra Bilgisayarıma Usb Gelince Sağ Tıklayın.
    4. Ve Özellikler Deyin Ve Daha Sonra #READYBOOST Yazan Butona Tıklayın
    5. Size Verilen Bellek Miktarını Belirleyin Mesala 2 Gb Kullanmak İstiyorum Ona Göre Ayarlayın
    6. Ve Bu Aygıtı READYBOOST'A Ada Butonuna Tıklayın Ve Tamam Dedik'ten Sonra Farkı Görün.
    bycingelss bycingelss (-49)
    7 yıl önce cevaplandı

    • iyi niyetinden şüphem yok fakat burada bilgi paylaşırken %100 doğru olduğundan emin olduğumuz bilgileri paylaşmaya gayret ediyoruz. Readyboost ile usb bellek RAM gibi kullanılır. Fakat bu donanım birimlerinin hızı bir RAM'i asla yakalayamaz. Eğer öyle olsaydı hiç RAM diye bir kavrama ihtiyaç duymazdık. Readyboost teoride performans sağlasa bile düşük bellekli bilgisayarlara önerilebilir. Birde diskiniz SSD ise o zaman bu işlem performans yerine yavaşlık getirecektir. hakan 7 yıl önce

    ReadyBoost ilk olarak Vista işletim sistemiyle birlikte ortaya çıktı (Ocak 2007) ve ben bu ReadyBoost'u Vista'nın ilk çıktığı zamanlarda denedim. Sonuç olarak sistem Ram'i ya hiç artmadı yada benim hissedemeyeceğim kadar az arttı.

    Şunu söylemek istiyorum: Sistem Ram'i ReadyBoost ve/veya yazılımsal yollarla (programlarla) artırılabilse bile bunlar kayda değer artışlar olmaz. Sistem Ram'inin artırılması yine fiziksel Ram'in/Ram'lerin upgrade'i (donanımsal atırılması) yoluyla olur.

    "En Kötü Bir İşletim Sistemin'de Bile Bilgisayarınızı %90 Hızlandıra Bilirsiniz" bilgisi tamamen yanlış ve yanıltıcı bir bilgidir.

    temmuz temmuz (12505)