Windows 8.1 0xc0000005 hatası

Windows 8.1 kurulumunda işlem %90'a geldiğinde  0xc0000005 hatası alıyorum ve Windows 8.1 kurulumu sonlanıyor. Windows 8 kurulumunda alınan 0xc0000005 hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1 kurulumunda 0xc0000005 hatası alınıyorsa bu hatanın sebebi Windows 8.1 kurulum medyasının bozuk olmasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer Windows 8.1 kurulumu bir DVD üzerinden yapılıyorsa, DVD çizilmiş olabilir veya DVd içindeki dosyalarda bozulma olabilir.  USB üzerinden kurulum denenmelidir.

    Windows 8.1 kurulumunda diğer 0xc0000005 hatasının sebebi Ram yani bellek arızası veya HDD sorunu olabilir.

    Bu durumda önce Ram kontrol edilmelidir. Ramlarda sorun yoksa HDD sorunu 0xc0000005 hatasına sebep olabilir.

    Windows 8.1 0xc0000005 hatasının çözümü için yukarıdaki ihtimaller denenmelidir.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Harddisk le alakalı bi sorun olabılır.Tüm harddiski bölümleme yerinde silip tekrar bölüm oluştur eğer olmassa. Cd yi takıp boot ettiğinde windows u onar de sonra komut (cmd) sistemini açarak bu videodakileri uygula http://www.youtube.com/watch?v=qwsFPRXYAM0

      Eğerki yine aynı sıkıntıyı yaşıyorsan hdd regenerator programı ile harddiski bi tarattır.

      kralsucuk kralsucuk (1)