WİNDOWS 8.1 %100 DİSK SORUNU

Merhaba ben 1 ay önce windows 8 den windows 8.1' e güncelledim laptopumu.Ancak görev yöneticisinden baktığımda disk %100 gösteriyor ve bilgisayar kasıyor nasıl düzeltebilirim ?

erdekli01 erdekli01 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8.1 %100 disk kullanım sorununun pek  çok sebebi olabilir.

    Özellikle diskiniz SSD disk değilse bu sorunla daha fazla karşılaşabilirsiniz.

    Windows 8.1 %100 disk kullanım sorununa Windows Update veya benzer bir güncelleme (Chrome, Google Update) sebep olabilir. Veya arka planda çalışan BITS (Background Intelligent Transfer Service) hizmeti gibi bir serviste yol açabilir.

    Windows 8.1 %100 disk kullanım sorununda önemli olan problem süreklilik arz ediyor mu? Yani Windows 8.1 %100 disk kullanım sorunu ara ara mı oluyor yoksa sürekli mi?

    CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basarak görev yöneticisini açın.

    İşlemler sekmesinde disk kullanımına göre sıralayın. Hangi işlem daha fazla disk kullanıyor?

    Windows 8.1, Windows 8 hızlı kapanma ve açma için sabitdiski fazlası ile kullanır. hiberfil.sys ve pagefile.sys sürekli kullandığı sistem dosyalarıdır ve bunlar yüksel boyutludur.

    Gereksiz hizmetleri kapatmak, başlangıçta açılan programları devreden çıkartmak yardımcı olabilir.

    Özellikle WSearch - Windows Search hizmetini durdurmak disk kullanım sorununu çözebilir.

    •
    hakan hakan (15424)