windows 8.1 asus güncellemeleri tamamlayamadık değişiklikler geri alınıyor hatası

bilgisayarımı servise yolladım geldiği günden beri bu hatayı alıyorum hata kodu 0x800700D bunu nasıl çözeceğimi hiç bir yerde bulamadım yardımcı olursanz sevinirim format attım hala öyle

sehmus184 sehmus184 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Formattan sonrada problemin devam ediyor olması, sistem saat ve tarihinin ayarsız olabileceğini akla getiriyor. Eğer böyleyse önce sistem saat ve tarihini doğru olarak ayarla, sonrada aşağıdaki dosyayı download et ve çalıştır, bilgisayarı yeniden başlat.

    WindowsUpdateDiagnostic (tıkla ve download et)

    Sistem saat ve takvim ayarları ile sorun giderici programı işe yaramazsa mutlaka disk hata denetlemesi yapılmalı. Bunun için  Komut İstemi yönetici olarak açılır ve chkdsk c: /r /f komutu çalıştırılır.

    Not: Download ederek çalıştıracağın sorun giderici program, bozuk ve yarım kalmış önceki update'leri kaldırarak sıfırlayacaktır ama eğer bu olmazsa kendin bunları -yeniden ve sağlıklı kurabilmek için- el ile uninstall edersin.

    Sistem saati/tarihi hatası olmasa bile sorun giderici program yine download edilmeli ve çalıştırılmalı.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • sorun çözüldü secure boot ile alakalıymış enabla durumunu disable yaptım oldu... sehmus184 9 yıl önce
    • Geçmiş olsun :-) temmuz 9 yıl önce

    teşşekkür ederim ilgilendiğiniz için deneyecem sonra size dönerim burdan.

    sehmus184 sehmus184 (2)