windows 8.1 asus wifi devre dışı olmadan kapanmıyor

asus laptopum var wi fi açık olduğu zaman bilgisayar kapanmıyor ve yeniden başlat yapmıyor uçak moduna aldığım zaman sadece kapanıyor , bilgisayarın ön tarafında wi fi simge ışığı uçak moduna almadığım zaman sürekli açık kalıyor ve kapanmayı önlüyor ne yapmam gerek

armede armede (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    burada bi çözüm var kardeş belki işini görür

    http://www.kuburga.com/windows-8-1-gec-kapanma-gec-acilma-ve-kasma-sorunu-cozumu/

    kybs87 kybs87 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Saat/tarihin oradaki WiFi ikonunu sağ tıkla ve Ağ Paylaşım Merkezini Aç. Ağ Paylaşım Merkezinde WiFi bağlantın üzerine tıklayarak WiFi Durumu arabirimini aç. Alttaki Özellikler düğmesini tıklayarak WiFi Özellikleri arabirimine geç. Bu arabirimde Ağ İletişimi sekmesi altında Yaplandır düğmesi ile Wifi kartı özelliklri ile ilgili arabirimin açılmasını sağla. Açılan arabirimde üst kısımdaki sekmelerden en sonda olan Güç Yönretimi sekmesini aç. Bu sekme altında "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" satırının baş tarafındaki onay kutusunda işaret yoksa (kutu boş haldeyse) kutu içerisini tıklayarak kutuya tik (onay işareti) koy ve alttaki tamam düğmesi ile arabirimi kapat.

      Sonra biligisayarı kapatmayı ve/veya yeniden başlatmayı tekrar dene.

      Not: Konu bir sene önce açılmış ve haliyle konu sahibinin problemi ortadan kalkmış olmalı. Fakat @kybs87 belki farkında olmadan konuyu yeniden canlandırmış ve bende başlangıçta bunu farkedemedim; konuya bir çözümde ben ekledim. Belki vesile olmuşturda benzer problem yaşayanların işine yarar. :)

      temmuz temmuz (12505)