Windows 8.1 BUGCODE_NDIS_DRIVER hatası

Windows 7 işletim sisteminden Windows 8.1 'e geçiş yaptıktan sonra

Mavi ekran üzerinde

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.
Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak.

 BUGCODE_NDIS_DRIVER şeklinde hata alıyorum. Hatayı Wireless Adaptörü bilgisayara bağladığım zaman alıyorum.  Windows 8.1 'de  BUGCODE_NDIS_DRIVER hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 8.1 'e geçiş yaptıktan sonra yaşadığım BUGCODE_NDIS_DRIVER

    Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.
    Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak.

    hatasını şu şekilde çözdüm.

    Öncelikle BUGCODE_NDIS_DRIVER hatasının sebebi, Wireless yani kablosuz adaptör veya Kablosuz ağ kartı.

    Muhtemel problem de Windows 8.1 uyumsuz sürücünün yüklü olması.

    Windows 8.1  BUGCODE_NDIS_DRIVER hatasının çözümü:

    1. Wireless Adaptörü bilgisayarınızdan çıkartın.
    2. Sistemden - Aygıt yöneticisinden Wireless Adaptörün sürücüsünü kaldırın.
    3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    4. Hangi wireless adaptörünü kullanıyorsanız onun sitesinden son sürücüsünü yani Windows 8.1 destekli sürücüyü çekin.
    5. Windows 8.1 destekli Wireless Adaptör sürücüsünü yükleyin.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    BUGCODE_NDIS_DRIVER Windows 8.1 hatası malesef uyumsuz Kablosuz ağ adaptörü sürücüsünden kaynaklanıyor. Ben sorunu yukarıdaki şekilde çözdüm.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak. " diye mavi ekran geliyor. Pc orda kalıyor. Masaüstüne geçmiyor bir türlü. Bunu nasıl çözebilirim arkadaşlar?

      ondertastan ondertastan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bios ekranından wirelless yada usb portlarını kapat windows açılacaktır.

        Win 8.1 Biosu Güncelle

        Windows açıldığında güncel windows 8.1 wireless adaptörün driverini kur

        Sorun Çözülecektir.

        ogzkzu ogzkzu (286)