Windows 8.1 de Java bilgisayar içi programları açmıyor

Öncelikle Windows 10 ve 8.1 olmak üzere 2 tane Windows kullanmaktayım. Bir programı çalıştırmak için Java kullanmak gerekiyor, ben de bunun için Java yüklemek yerine Windows 10'da bulunan Java'yı "birlikte aç"tan çalıştırdım ve programa tıkladığımda hiçbirşey olmadı sonra Java'yı Windows 8.1'e kurdum ve aynı sonuçla karşılaştım. Sorunun hala Windows 8'in Windows 10'daki Java'yı kullanması olduğunu düşündüğüm için Uzantı varsayılanlarını silmeye çalıştım ve son olarak "regedit.exe"den ".jar" uzantısının varsayılanlar klasörünü sildim (HKEY_CURRENT-USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/FileExts/.jar) ve Java'yı tekrar yükleyip denedim ama sorun çözülmedi.(Sildiğim dosya tekrar oluştu)

Ayrıca Java Windows 10 da çalışıyor.

salimmert salimmert (24)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun java yüklemende mi yoksa başka bir yerde mi anlamanın bir yolu var.

    Çalıştırmak istediğin java uygulamasını şu şekilde çalıştırmayı dene:

     java -jar C:\JarDosyam.jar

    Bunu dene bakalım. C:\ ile başlayan senin Jar dosyanın olduğu yol olmalı.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Unable to access jarfile yazıyor onu yapınca salimmert 5 yıl önce
    • Jar dosyasının yolunu doğru yazıyor musun? @salimmert hakan 5 yıl önce