Windows 8.1 de VRAM nasıl yükseltilir?

Merhaba ben windows 8.1 single language işletim sistemi 64 bitli intel HD graphics 4000 ve nvidia geforce 635m ekran kartlarına sahip 8 gb ram i7 3610QM cpu 2.30 ghz 2.30 ghz islemci 300 gb harddiske sahip laptopum var masaüstüne sag tıklayıp Ekran çözünürlüğüne gelip tıklayıp karsıma Ekran çözünürlüğü penceresi geliyor ordan Gelişmiş ayarlara tıklıyorum karşıma ufak pencere geliyor  Bagdastırıcı sekmesinde baslangıç türü yazısı altında Intel (R) HD graphics 4000 yazıyor

Altında bagdastırıcı bilgisi

Yonja türü : Intel (R) HD graphics family

Dac türü : Internal

Bağdaştırıcı dizesi : Intel(R) HD graphics 4000

Bios bilgileri : Intel video BIOS

Toplam kullanılabilir grafik belleği  1792 mb

Ayrilmış video belleği  32 mb

Sistem video bellegi 0 mb

Paylasilan sistem belleği 1760 mb

Yardimcı olabilirmisiniz pes 2018 e girerken vram hatası veriyor 2 gb vram hatası

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İntel Hd Graphics Donanımsal Bir Ekran Kartı Değildir. --> Bilgisayarın Ramini Kullanır.

    Nvidia GTX635M Ekran Kartı Donanımsal Bir Ekran Kartı'dır. --> Kendi Belleğini Kullanır.

    Bu Yüzden İntel Hd Graphics Belleği Yükseltilebilir.

    Yani Ne Kadar Yükseltirsen O Kadar Ram Azalır.

    Kullanılabilir Miktar : 1792 Mb Yani 1800Mb = 1.8 GB

    Yani 8 GB Ram'den 1.8GB Rami Çıkartınca 6.4 GB Ram Kalıyor Yani Kullanılabilir Ram .

    8GB Ram = 8192 MB

    Şu Rehber İle İntel Hd Graphics'i Yükseltebilirsiniz. --> Youtube - Technopat

    Pes 2018 İçin En Az 200 Mb Yükseltirsen Yeter Ancak .

    Gene Açılmazsa Yeni Ekran Kartı Almanı Tercih Ederim.

    ​​​​​​GTX635M --> 2GB.

    İntel Hd Graphics --> 1.76 GB

    Ama Pes Hata Veriyorsa Ekran Kartında Bir Problem Olabilir

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ekran kartımda problem olsa pes 17 yide açmaz @malgibiolan efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Bak Görüntü Bağdaştırıcısında Hd Hraphics Varsa Anakarttaki Bir Ayar İle Onu Kapatıp Orjinal Ekran Kartına Dönenbilirsin malgibiolan 6 yıl önce