windows 8.1 den windows 8 e nasıl geri dönebilirim

windows 8.1 den windows 8e nasıl geri dönebilirim ama

""Ekranın sağ kısmında açılır-kapanır pencereye girip ayarlar kısmına tıkla

-"bilgisayar ayarlarını değiştir" seçeneğine tıkla

-açılan yerde güncelleştirme ve kurtarma seçeneğine tıkladığında gelen seçeneklerden uygun olanını seçip 8'e geri yükle.""

buradakini yapamıyorum çünkü oradaki ayarlarım açılmıyor başka yolla yapılabilir mi??

aysegul26 aysegul26 (10)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8.1 den Windows 8'e temiz yükleme yapmadan geri dönemezsiniz. Yani  sorunuz tüm dosya ve yüklü programları, ayarları koruyarak windows 8.1'den windows 8'e geri dönebilir miyim ise bunun cevabı hayır dönemezsiniz.

    Fakat Windows 8 yükleme diskiniz varsa temiz kurulum yapabilirsiniz. Bu durumda yüklü olan tüm programlarınız ve ayarlarınız silinir.

    Windows 8.1'den Windows 8'e dönmek çok da mantıklı değil. Windows 8.1, Windows 8'in sorunlarının giderilmiş halidir. Windows 8'de bulunan hatalar ve eksiklikler Windows 8.1'de giderilmiştir.

    Bu sebepten Windows 8.1'den Windows 8'e dönmek doğru bir tercih olmayabilir. Bunu ne sebeple yapmak istediğinizi yazarsanız size daha doğru bir yol gösterebiliriz.

    Windows 8.1 uygulamaları çalışmıyorsa bunu deneyebilirsiniz: http://download.microsoft.com/download/F/2/4/F24D0C03-4181-4E5B-A23B-5C3A6B5974E3/apps.diagcab uygulamayı indirin ve çalıştırın.

    Windows magazası uygulamaları seçin ve  ileriyi tıklayın.

    Bu çözüm olmazsa Windows 8'den Windows 8.1 geçişte karşılaşılan uygulamalar çalışmıyor sorunu düzeltmek için şunu deneyin:

    Yetkiler ile ilgili bir sorun olabilir. Düzeltmek için şu adımları takip edin:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. Windows 8'de komut istemi nasıl yönetici olarak çalıştırılır:  Windows 8'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde aşağıdaki komutu kopyala yapıştır ile yapıştırın, daha sonra enter tuşuna basın.
      powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register

    Bu işlemden sonra düzelmiş olmalı.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • windows 8.1 deki başlangıç menüsündeki hiç bir uygulama çalışmıyor ayarlar bile açılmıyor açılıyo gibi oluyo ama aşağıya atıyor açılmıyor aysegul26 9 yıl önce
    • ilave yaptım cevaba kontrol edersiniz. hakan 9 yıl önce