Windows 8.1 DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası

Windows 8.1 yüklü bilgisayar uyku modundan uyandırıldığında internete girmiyor.

Chrome tarayıcısı aşağıdaki hatayı veriyor

Bu web sayfası kullanılamıyor

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET
Yeniden YükleAyrıntıları gizle
İnternet bağlantınızı kontrol edin
Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.
Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome'un ağa erişmesine izin verin.
Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.

Windows 8.1 Bu web sayfası kullanılamıyor DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1 bilgisayar uyku modundan uyandırıldığında internete girmiyor ve yukarıdaki hatayı veriyorsa hatayı iki farklı şekilde çözebilirsiniz. Benim bulduğum çözümler kalıcı bir çözüm sağlamamakla beraber en azından hatayı aldığınızda çözüm sağlayacaktır.

    Bu web sayfası kullanılamıyor

    DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası için ilk çözüm bilgisayarı yeniden başlatmak. Bilgisayar yeniden başlatıldığında sorun ortadan kalkıyor.

    Diğer bir çözüm Aygıt yöneticisinden Ağ bağdaştırıcıları altındaki kablosuz ağ adaptörünü sağ tuşla tıklayıp devre dışı bırakmak ve sonra  etkinleştirmek. En azından bu işlem ile bilgisayarı kapatıp açmaya gerek kalmıyor.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      (Benim bulduğum çözümler kalıcı bir çözüm sağlamakla beraber ) Kalıcı bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Ama verdiğin çözümler anı kurtarır. Eminim ki yine bu hatayı alacaklar. Ama bilgi yerindedir. Umarım yazdığım cevabı yanlış anlamazsınız.

      yusufbozar yusufbozar (348)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Yusuf teşekkürler. Yazım hatası yapmışım. Düzelttim. alattin 8 yıl önce