windows 8.1 e geçince Nvidia ekran kartının son güncellemesini kurunca Vulkan run time libraries kurulmamış

Selamın aleyküm arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi dün format atılınca bilgisayarda windows 8.1 pro atmışlar diyecegim o ki windows 8.1 e geçince Nvidia ekran kartının son güncellemesini kurunca Vulkan run time libraries kurulmamış önceki işletim sisteminde vardı acaba windows 8.1 pro desteklemiyor olabilirmi ve her nvidia ekran kartı güncellemesinde temiz kurulum yapıyorum ilerleyen nvidia güncellemelerde bir sorun olurmu

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vulkan run time libraries sadece 64 bit sistemlerde çalışır.

    Vulkan run time libraries şu şekilde indirebilirsiniz:

    1. https://vulkan.lunarg.com/signin sayfanıa gidin.
    2. Sayfanın alt bölümünde  Windows seçeneği var. Onu tıklayın.
    3. Açılan pencerede Accept'i tıklayın. İndirme işlemi  VulkanSDK-1.0.5.0-Installer.exe dosyası için başlayacaktır.

    Sisteminizde Vultan run time libraries olmaması bir sorun çıkartmaz. Eğer bir oyun yüklerseniz ve bu oyun Vulkan Runtime libraries'e ihtiyaç duyarsa onu otomatik tükleyecektir.

    Bu durum daha sonraki Nvidia güncellemeleri için sorun çıkartmaz.

    Vulkan run time libraries şu işletim sistemlerini destekler:

    • Windows 7 (64 bit)
    • Windows 8 (64 bit)
    • Windows 10 (64 bit)
    • Ubuntu Linux 14.04, 15.04, ve 15.10.
    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkür ederim hocam içim rahatladı martın 28 inde gelen nvidia güncellemesiyle kuruldu vulkan run time efsaneemrahylz 8 yıl önce