windows 8.1 Enterprise kurulu makinada sınırlı kullanıcıyı nasıl admin yapabilirim.

sisteme bağlı windows8.1 kurulu makinam standart kullanıcı özeliklerine sahip,sistem yöneticisi admin şifresini vermediği için yetkilerimi admin yapamıyorum bunun linux üzerinden yapılabildiğini duydum.Nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Çok Teşekkür ederim.

aabec aabec (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bilgisayarınızda admin aktif etmek için başlat / cmd / sağtıklatın yönetici olarak açın bu komutu yapıştırın  ve entara basın yeniden başlatın    net user administrator /active:yes

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarı DVD veya USB ile açıp Administrator şifresini sıfırlayabilirsiniz. Windows 8 Administrator şifresi nasıl kırılır?

      Bunun dışında eğer (DVD /USB kullanamıyorsanız) sınırlı kullanıcı ile kendinize Admin yetkisi veremezsiniz.

      Böyle bir şey olsa herkes kendini admin yapar, şirketler bayram yerine döner :)

      hakan hakan (15394)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @hakan bey benim tarfimde bir eksiklik varmı arkadaşın işini görürr diye paylaştım ama candan 7 yıl önce
      • Kısıtlı kullanıcı ile bunu yapamaz @candan cmd'yi yönetici olarak çalıştıramaz mesela hakan 7 yıl önce
      • hımm tamm teşekür en azından öğrenmiş oldum candan 7 yıl önce
      • hepimiz her gün yeni şeyler öğreniyoruz @candan :) hakan 7 yıl önce