Windows 8.1 Facebook görüntülü arama çalışmıyor

Windows 8.1'de Facebook görüntülü arama, Görüntülü konuşma sorununun çözümü nedir?

Bilgisayarıma Windows 8.1 yükledikten sonra Facebook görüntülü konuşma çalışmamaya başladı.

Windows 8.1 için kamera sürücülerini yükledim. Tüm güncelleştirmeleri yaptım dakat yine da facebook görüntülü konuşma çalışmıyor. Windows 8.1 i yükledikten sonra facebook görüntülü konuşma isteklerini alamaz oldum. Sadece cevapsız araman var yazıyor ama o arama bana hiç ulaşmıyor.  Windows 8 ile windows 8.1 arasında da denedik aynı sorun devam etmektedir.

Windows 8.1'de Facebook görüntülü arama, görüntülü konuşmayı nasıl çalıştırabilirim?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8.1'de Facebook görüntülü konuşma sorunu çözümü, Windows 8.1'de Facebook görüntülü arama sorunu çözümü

    Windows 8.1'de Facebook görüntülü konuşma sorunu çözümü için tarayıcınızı Windows 7 uyumluluk modunda çalıştıracağız. Bu işlemin hiç bir yan etkisi yoktur. Pek çok Windows 8.1'de Facebook görüntülü konuşma sorunu  yaşayan kullanıcı bu şekilde çözüm buluyor.

    Bu işlem öncesinde biglisayarınızın sürücülerinin yani Windows 8.1 sürücülerinin son sürümlerinin yüklü olduğundan emin olun.

    Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?  linkinde anlatılan driver booster sizin kolayla sürücülerinizi, Windows 8.1 sürücülerini indirmenizi sağlar.

    Windows 8.1'de Facebook görüntülü arama sorunu çözümü için şunları yapın:

    1. Öncelikle bilgisayarınızda Google Chrome yoksa buradan indirip yükleyin.
    2. Google Chrome yüklentikten sonra masaüstünüzde bulunan Google Chrome ikonunu sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden özellikleri seçin.
      Facebook görüntülü arama sorunu
    3. Google Chrome özelliklerinde Uyumluluk sekmesini tıklayın. Uyumluluk modu altında Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu işaretleyin ve Windows 7'yi seçin.
      Facebook görüntülü arama sorunu çözümü
    4. Uygula ve daha sonra Tamam tıklayarak özellikler penceresini kapatın.

    Yukarıdaki işlemden sonra Chrome tarayıcınız ile Facebook'a girin ve Görüntülü aramayı test edin.

    Bu işlemden sonra Facebook görüntülü arama veya Facebook görüntülü konuşma olarak adlandırılan Facebook özelliğini artık kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

    Bunun dışında pek çok kamera üreticisinin Windows 8.1 sürücülerini henüz hazır etmemelerinden kaynaklanan uyum sorunu maalesef devam ediyor.  Özellikle eski model kamera sürücülerinin Windows 8.1 uyumlu sürücülerini bulmak neredeyse imkansız.

    murat murat (12492)