Windows 8.1 flash bellek ile onarım yapılır mı?

merhaba arkadaşlar bu konuyu daha öncede açmıştım fakat emin olamadım şimdi benim windows 8.1 Single  Language 64 bit işletim sistemli laptopum var 22.8.2017 tarihinde bilgisayarcıya götürüp format atmıştı ve ileri tarihli zamanda bilgisayarımda sorunlar oluştu onarmak istiyorum o bilgisayarcının format attığı medya aracısımı lazım yoksa googleye windows 8.1 media creation tool yazıp indirip isoyumu indirip bilgisayarıma uygun bölümleri seçip onu indirip flash bellege yazdırıp öyle onarabilirmiyim ürün anahtarına ihtiyaç varmı

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiç  Media Creation Tool kullanarak download yapmana gerek yok. Bilgisayarını shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat (PC açılana kadar basılı tut). Ondan sonrası bildiğin şekilde yani sanki bir kurtarma / windows yükleme medyası kullanıyor gibi. Açılan ekrandan; Sorun Gider> Gelişmiş Seçenekler yolunu kullanarak sistemde gereken tamirat ve düzeltmeleri yap.

    Eğer Gelişmiş Seçenekler yolundan başarılı olamazsan Sorun Gider>Bu bilgisayarı sıfırla yolunada gidebilirsin.

    Edit:

    Yukarıda belirttiğim tamirat veya sıfırlama -eğer sorun giderme seçeneklerine windows oturumlarında ulaşılabilyorsa- aynı şekilde windows üzerindende yapılabilir.

    Eğer buda olmazsa senin ilk başta sorduğun şekilde Media Creation Tool kullanarak önce download yapacaksın ve daha sonra sorunları gidereceksin yada sıfırlama yapacaksın yada format çekeceksin (Media Creaton Tool PC'de yüklü işletim sistemini kendisi tanır ve ona uyumlu olanı kendisi seçer).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • kurulum medyası bulunamadı hatası veriyor @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Öyleyse daha önce format attırdığın kişi disk üzerinde o bilgi ve dosyaların olduğu bölümü silmiş olmalı. Bu düzeltmeleri windows oturumundada yapamıyormusun? Yada sıfırlamayı?.. temmuz 6 yıl önce
    • Mesajıma tekrar bak @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
    • https://www.youtube.com/watch?v=JeSFrirKDgE @temmuz bey bu videodaki anlatılanları yapsam olurmu efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Hepsini izlemedim, gerek görmedim. Benim windows üzerinden dediğim yolda zaten bu ama o başlangıçtaki klasör oluşturma, kopyalama yapıştırma işlerine falan hiç gerek yok. Ve zaten bir ISO'yada (windows yükleme dosyalarınada) gerek yok. Windows oturumunda doğrudan "Güncelleştirme ve Kurtarma" seçeneklerinden giderek istediğin sıfırlamayı yapabilirsin. Kolay gelsin. @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
    • Ama eğer PC'ye format atan kişi sistemi modifiye ederek bu imkan ve yolu ortadan kaldırmışsa o halde ISO'ya (windows yükleme dosyalarına) ihtiyaç olabilir. Bunu deneyerek anlayabilir, görebilirsin. Eğer windows üzerinden benim belirttiğim gibi gerçekleşmezse aynen videodaki yolu izlersin. Yada bunların hiçbirisine ihtiyaç duymadan Media Creation Tool ile tamirat veya sıfırlama yaparsın @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce