Windows 8.1 format atmak için ISO nasıl yapılır

kolay gelsın...win.8.1 kullanıyorum.bilgisayar ayarlarından win8.1 ı yeniden kurmak istiyorum ancak dosya eksık diyor...format dosyaları elımde mevcut ancak ıso yapmam gerekıyormus sanıırm bunu nasıl yapabılırım...yani sizin onerebilecegınız ucretsız ıso yapma programı varmı ve lisanslama nasıl yapılır teşekkür ederim

researcher09 researcher09 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba, uzmanim.net üzerinde bu konuları ayrıntılı bir şekilde paylaşmıştık.Aşağıdaki linkler üzerinden ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      İşletim sistemi iso dosyasını  DVD veyaUSB ye yazdırın ve bilgisayarı yeniden başlatın  bilgisayarınızın bios tuşuna basın biosa girdikten sonra  format medyanızın üzerine ok işaretleri ile  gelin entra basın medyanız açılınca ileri tıklatın şimdi kuru tıklatın ve sizden lisans anahtarı isteyecek anahtarınızı girin yörüngeleri ttakip edrek kurulumu tamamlayın

      DVD ye yazdırmak için iso programı :burdan indrin

      ________________________________________________

      USB flash bellek yazdırmak için rufus burdan indirin

      ________________________________________________
      Marka - Model    Boot Menüsü Kısayol Tuşu    BIOS Giriş Tuşu

      _____________________________________________________
      Acer Aspire 5742G    F12
      Acer Aspire E1-521    F12
      Acer Aspire 6935G    F12 (BIOS'tan bu özelliği açmak gerek)    F2
      Acer Aspire 5733Z    F12
      Asus N56VZ    Esc
      ASUS N550JK    Esc    F2
      Asus K53SD    Esc    F2
      Asus X550LN-XO007D    Esc    F2
      Asus X550VC        F2
      Casper Nirvana TW8    F12
      Casper CN / CKY    F12, F2
      Casper CBL    F7
      Casper CND    Esc
      Chiligreen        F2
      Dell    F12    F2
      ECS H61H2-M2    F7    F2
      Exper Ultranote Q5V-730    Esc    F2
      Fujitsu Lifebook AH531    F12    F2
      Gigabyte G41MT-S2P    F12
      HP    F10, Esc, F9
      HP Pavilion g6-1070et    F9
      Lenovo G560    F12
      Lenovo G500    Nova Tuşu
      Lenovo Y510P    F12    F2
      Lenovo Z510    Nova Tuşu
      LG R480    F10
      MSI    F11    Del, F2
      Pegatron Anakart    F11
      Samsung    F10, Esc, F9    F2
      Samsung R522    F9
      Sony Vaio    Assist Tuşu
      Toshiba Satellite L650    F12    F2
      Toshiba P855 33N    F12    F2
      Toshiba    F12    F2
      Vaio VPCF117FX    F12

        candan candan (4301)
        6 yıl önce cevaplandı

          Windows 8 Sıfırlama videolu anlatım (tıkla)

          İki seçeneklidir ve ikinci seçenek tam sıfırlamadır; bilgisayarı formatlama ile hiçbir farkı yoktur ve bu bir windows yükleme medyası veya ISO klullanma ihtiyacı olmadan yapılır. Böyle bir yol varken diğer format yollarıyla falan uğraşmak gereksizdir.

          Not: "Bilgisayar ayarlarından win8.1 ı yeniden kurmak istiyorum ancak dosya eksık diyor" demişsin ama burada anlatmak istediğin formatı windows yükleme medyası ile yaparkenmi yoksa benim tavsiyesinde bulunduğum "sıfırlama" yapmak isterkenmi hata ile karşılaştığın belli olmuyor. Bu yeterli ve açık ifade edilemediği için anlaşılamıyor. Eğer sıfırlama yoluyla format atılabiliyorsa ilk tercihin bu olsun. Ama eğer sıfırlama yapılamıyorsa o halde yeni bir windows yükleme medyası (DVD veya flash bellek) oluşturarak normal ve standart format atma yoluna gidebilirsin.

          Not2: Bu arada bir PC'ye format atmak için format anında ISO dosyası gerekmemektedir ve zaten doğrudan ISO dosyası ile format atılamaz (eğer özel ve farklı bir format yapılmayacaksa). Windows ISO dosyası yükleme medyası (yükleme DVD'si veya USB belleği) oluşturmak için gereklidir; bu maksatla web'den download edilerek kullanılır.

          Windows 8.1 ISO dosyası downloadı için bu aracı kullanırsın (tıkla)

          temmuz temmuz (12505)
          6 yıl önce cevaplandı

          • ekran görüntüsü atabilseydım ıyı olurdu...şöyle tarif etmek gerekırse :güncelleme ve kurtarma sekmesinde 3 secenek var sadece sistemi yenileyın dıyen yeri sectiğimde !.....medya ekle altında bazı dosyalar eksik.windows yülemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak!...diyor...... researcher09 6 yıl önce
          • format dvdsini mı takmam gereklı researcher09 6 yıl önce
          • Evet, format DVD'si aynı zamanda "kurtarma medyası" olur. Ama PC'de yüklü işletim sistemi sürümü neyse tam o sürümün format DVD'si olmalı. Mesela Windows 8.1 Home, Pro, Enterprise, x86 (32 Bit), x64 (64 Bit) gibi falan.. Bunlardan hangisi yüklüyse tam olarak o sürümüm format DVD'si olacak. Yoksa mevcut sistem o format DVD'sini kurtarma medyası olarak tanımaz ve hata mesajı verir @researcher09 temmuz 6 yıl önce