Windows 8.1 Geç açılma sorunu

windows 8 kullanıyordum geç açılıyordu sebebini anlamadığım bir şeyden dolayı uefi windows 8.1 kurarsan açılış 10-15 sn arasına düşer dediler uefi windows 8.1 kurdum ama bilgisayar  hala 1 dk yı buluyor açılışı. Kayıt defteri birleştirdim 25 saniyeye düştü ama hala arada bir bir dk yı buluyor. Açılırken f2 ye bastığımda bios geliyor. benim bildiğim sadece yeniden başlat dediğimde bios f2 ye basınca gelmeli ama bende her türlü geliyor. problem kendini normal kapatmayıp eski windows7 tarzı kapatması. Okuduğum kaynaklara göre melez açılarak hızlı açıldığı yazıyordu. benimkinde melez açılmıyor nedense. Bakım programı olarak sadece glary unutilies kurdum. onun kayıt defteri birleştirmesinden şüphe ediyordum ama o programı sadece kurduğumda hiç bir bakım yapmadığım halde bilgisayar yine geç açıldı. önceki windows 8 de kayıt defterini birleştirdğimde düzelmişti şimdi yine onu yaptım 25 snyeye düştü ama net bir açılış hızı yok maalesef. neden olabilir bir fikriniz var mı?

cgokhans cgokhans (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Glary unutiels si sildim düzeldi. artık normal açılıyor.

    cgokhans cgokhans (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Geri bildirim için teşekkürler.

      Bazen açılışta çalışan uygulamalar (bazıları her ne kadar faydalı olsa bile) sorun çıkartabiliyor.

      Açılış sorunlarını çözmenin en mantıklı yolu başlangıçta çalışan uygulamaları devre dışı bırakmak ki siz zaten çözmüşsünüz.

      hakan hakan (15394)