Windows 8.1 Geç Açılma, Windows 8.1 Çok geç açılıyor ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar
Windows 8.1 i yükledim fakat her açılşta bilgisaayarı yeni kurmuş gibi ayarlar sizin için düzenlior hazırlanıor v.s gibi şeyler gelior ve çok uzatıyor  yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

s3lm4n s3lm4n (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    önemli dosya ve resimleriniz yoksa  format atın ve bütün ayarlarınızı ve sürücüleri silerek sıfırdan format atmanızı önerrim bu şekilde dahada hızlı format atılıyor bilgisayarınız çalışması eskisine göre çok daha hızlı açılıp kapanır

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Format çözüm değil şuan kullandığım pc aynı durumda format atınca düzelmiyor bu durumu yaşadım bazen önceki halini arıyorsunuz o derece kötü oluyor. Tavsiyem diskleri birleştir aracını kullanın eğer hdd kullanıyorsanız yapın. Pc nizde takılma donma varsa hdd sorun olabilir uzun süre kullanıyorsanız yavaş yavaş ömrünü dolduruyor demektir. Ortalama hdd ömrü 5 yıl siz kaç yıldır pc nizi kullanıyorsunuz? Virüs olma ihtimali de var. Her pc ye özelliklerine göre windows kurmak gerekli ama çoğu kişi pro sürümünü her pc kuruyor. Bu sürümler boşuna veya para kazanmak için çıkarılmıyor.

      mkaan mkaan (11)