Windows 8.1 güncelleme hatası: Bu uygulama yüklenmedi; Hata kodu 0x80070003

Windows 8.1 i güncellerken süreklı şu hatayı alıyorum.

Uygulamalar yükleniyor

Windows 8.1 Single Language
Bu uygulama yüklenmedi; ayrıntılara bakın.

Ayrıntılarda
Bir sorun oluştuğundan Windows 8.1 yüklenemedi. Lütfen yeniden deneyin. Hata kodu
0x80070003
Yeniden deneyin - Yüklemeyi iptal edin.

Bir sorun oluştuğundan Windows 8.1 yüklenemedi. Lütfen yeniden deneyin. Hata kodu
0x80070003 hatasının çözümü nedir?

deathswat deathswat (17)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WindowsUpdateDiagnostic (tıkla ve download et)

    Yukarıdaki dosyayı download et ve çalıştır. Sonra bilgisayarı yeniden başlatarak güncellemeyi tekrar dene.

    Problem devam ederse KB2871389 kodlu güncellemeyi kaldır ve tekrar yükle.

    Edit: Cemkaranın belirttiği saat/takvim ayarlarıda kontrol adilmeli, hata varsa düzeltilmelidir. Sistem saat ve takvim ayarları ile sorun giderici programı işe yaramazsa mutlaka disk hata denetlemesi yapılmalı. Bunun için Komut İstemi yönetici olarak açılır ve chkdsk c: /r /f komutu çalıştırılır.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle bilgisayarın tarih ve saati doğrumu kontrol edin. Eğer tarih ve saat hatalıysa  0x80070003 hatası alabilirsiniz.

      Eğer tarih ve saat doğru ise o zaman Temmuz'un dediği gibi Windows Update 0x80070003 hatasının çözümü için otomatik sorun gidericiyi kullanabilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)