Windows 8.1 güncellemeler nasıl kaldırılır?

merhaba arkadaşlar windows 8.1 64 bit işletim sistemindeki 31 tane güncelleme mevcut bu güncellemerin üstüne gelip tıklayıp kaldır butonu çıkmıyor pcyi sıfırladıktan sonra böyle oldu ne yaptıysam kaldır butonu görünmüyor yardımınızı bekliyorum pc çok geç açılıyor

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Format atarken Windows kurulumu esnasında "güncellemeleri otomatik yükle" seçeneğini seçmeyip devam edersen yüklenmeyecektir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • format işlemi bittikten sonraki işlemlerdenmi bahsediyorsun @farurhenho yani bilgisayar adını girdikten sonra ileri diyip ayarlar bölümünün altındaki hızlı ayarları kullan - özelleştir seçeneklerinden özelleştir seçeneğinemi tıklim bi orda çıkıyor güncellemeleri otomatik yükle güncellemeleri otomatik yükleme gibi gorele28 5 yıl önce
    • Update önerilmez gorele28 5 yıl önce
    • Evet onu kastediyorum @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • olmuyor @farurhenho güncelleme yine çıkıyor 194 tane gorele28 5 yıl önce
    • Sen bilgisayar açıldıktan sonra Windows Update hizmetini services.msc'den kapat. @gorele28 omercik 5 yıl önce
    • O zaman artık güncellemeleri denetleyemez. @gorele28 omercik 5 yıl önce

    Bazı Windows güncelleştirmeleri kalıcı olarak yüklenir ve bu güncellemelerin yanında "Kaldır" seçeneği olmaz. Bunun sebebi bazı güncellemeler işletim sistemine derinlemesine işlenir. Bu güncelleme paketleri sistem için çok önemlidir ve önemli bir sorunu ortadan kaldırır.

    Bu kaldırılamaz güncelleştirmeleri kaldırmanın da bir yöntemi var ama bu işlem zahmetli bir işlem ve önermediğim için paylaşmak istemedim açıkcası.

    hakan hakan (15409)