Windows 8.1'i Windows 8'e çevirirken sorun

Merhabalar. Bir çok problemi olduğu için Windows 8.1'i Windows 8'e çevirmek istiyorum. Nasıl yapıldığına internetten baktım ancak hepsi Windows Ayarları'ndan yapılıyor. Bende Başlangıçtaki tüm W8 uygulamaları (ayarlar,market, hava durumu vb.) açılmıyor. Sadece başlangıç açılabiliyor. Çözümü nedir?

zopir zopir (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şu adrestekileri deneyin belki yardımcı olur.

    METRO MENÜ (MAĞAZA BİLEŞENİ) ONARMA

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows 8.1'den Windows 8'e geri dönülmez ve hataları düzeltmek için bunu düşünmek saçmalıktır. Tam tersi olur (mümkündür) ve hataları düzeltmek, işletim sistemini daha performanslı/özellikli hale getirmek, Windows 8 işletim sisteminde rastlanan hataları gidermek, stabilite sağlamak için Windows 8'den Windows 8.1'e geçilir.

      Metro başlat menüsündeki problem çözümü için yusufbozarın verdiği linkte belirtilen çözüm yolları bir sonuç sağlamazsa birde gelişmiş sistem temizlemesi ile çözümü denersin. Bu bilgisayar>C>Özellikler (sağ tık menüsünde) açılır ve burdan Genel sekmesi altında 'Disk Temizle' düğmesi tıklanır. Disk temizleme tamamlandıktan sonra arabirim kapatılmaz; aynı sekmede ortaya çıkan "Sistem dosyalarını temizle" düğmesine tıklanarak devam edilir (Bu yapılırken yanda temizlenecek dosyaların tamamı işaretli hale getirilmelidir.).

      Yine çözüm olmadıysa, Komut İstemini yönetici olarak açarsın ve arabirime sfc /scannow komutunu yazarak çalıştırırsın (enter'lersin).

      Buda çözüm sağlamazsa istersen birde altta verdiğim linkteki videoda gösterilenleri uygularsın.

      Başlat Menüsü Uygulamaları Açılmıyor Hatası Çözümü (video -tıkla)

      Eğer hiçbiri ile çözüm olmuyorsa sistemi problem öncesi bir geri alma noktasına yükleyerek çözüm denenmelidir:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

      • teşekkürler şimdi deniyorum.. zopir 9 yıl önce
      • ve video izleyebilirsiniz onaylayanlar bile var. zopir 9 yıl önce