Windows 8.1'in yanına XP kurarken ntoskrnl.exe hatası alıyorum !

ilk seferde HDD'i bölüp windows 8.1'in yanına kurmuştum gayet iyi çalışıyordu ama ben bi ahmaklık yapıp hiç bilmediğim bitdefender IS yazılımını kurdum XP ye daha sonra IPVanish'i kurarken hata mata çıktı bişeler oldu bitdefender mi kesti interneti başka bi sebepmi vardı internet gidiverdi aratım taradım internette sonuç bulamadım internet birtürlü gelmedi ağı onar diyorum olmuyor başka şeyler denedim olmadı sonunda format atmaya karar verdim ama bölümü sildim tekrar kurmak istedim ve resimdeki hatayı almaya başladım sabahtan beri uğraşıyorum olmuyor ha bide easyBCD programı ile 2 tane boot oluşturdum ondanda olabilir mi windows 8.1 açılıyor gayet iyi sıkıntısı yok ama xp yüklenmiyor bitürlü hata resimdeki gibi

deniza deniza (49)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun windows 8.1 bcd klasörünü korumaya almasından kaynaklanıyor.

    çözüm:

     Bilgisayarım'a sağ tıklayarak özellikler, ardından sol tarafta bulunan gelişmiş sistem ayarları, ardından sistem korumasına tıklıyoruz sürücüler listelendikten sonra, sürücülerin altında koruma altına alınmış olan klasörü göreceğiz. Üzerine 1 kez tıklayarak (seçili olacak şekilde) "kaldır" butonuna basıyoruz, sorun düzelecektir.

    deniza deniza (49)