Windows 8.1 işletim sistemi günde bir defa klavye ve fare kilitleniyor çözümü nedir?

windows 8.1 işletim sistemi  günde bir defa klavye ve fare kilitleniyor çözümü nedir acaba üç aydır devam ediyor bu birde bu durumda iken bilgisayar kapatmanın bir yöntemi varmı

candan candan (4301)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yaşadığınız sorunun birkaç sebebi olabilir.Bu sebepler sırasıyla bakacak olursak;

    • Bilgisayarınızdaki bulunan zararlı bir yazılım yüzünden
    • İşletim sistemi kaynaklı bir problem yüzünden
    • Fare ve klavyeden kaynaklı bir sorun yüzünden
    • Windows işletim sistemi ile yaşanılan Uyumsuzluk problemleri yüzünden
    • USB lerinizde kaynaklanan donanımsal bir sorun yüzünden

    Bu gibi soruların cevaplarını bulabilmek için aşama aşama çözüm uygulayarak, sorunun kaynağını daha net anlayabiliriz.

    Çözüm 1: Bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı kapsamlı olarak temizleyin

    Aşağıdaki programları sırası ile kullanarak bilgisayarınızda kapsamlı bir temizlik işlemi yapabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Çözüm 2:Sistem geri yükleme aracını kullanın

    Sorununuz işletim sistemi kaynaklı bir sorun ise sistem geri yükleme aracını kullanarak daha önceki sorun yaşamadığınız bir tarihe bilgisayarınızı geri döndürebilirsiniz.

    Çözüm 3: Farklı bir fare ve klavye ile deneme yapın

    Farklı bir klavye ve fare ile test ederek sorunun fare ve klavye kaynaklı olmadığını test edin.

    Çözüm 4:Farklı bir Windows yüklemesi yapın veya Farklı bir Windows yüklemesi yapın.

    Eğer yaşadığınız sorunu Windows 8.1 ile ilk kurulumdan itibaren yaşıyorsanız, bu sorunun sebebi Windows 8 uyumsuzluğu olabilir.Bilgisayarınız ile Windows 8.1 uyumsuzluğu yaşıyor olabilirsiniz.Eğer ilk kurulumdan itibaren kilitlenme sorunu yaşıyorsanız farklı bir Windows sürümü kurarak tekrar deneme yapın.

    Eğer ilk kurulumda sorun yaşamıyordunuz ve şimdi sorun yaşamaya başladıysanız Windows 8 işletim sistemini tekrar yüklemeyi deneyin.

    Çözüm 5: Bilgisayarınızı Garanti veya Teknik Servise gönderin

    Yukarıdaki tüm çözüm aşamalaları işe yaramadıysa yaşadığınız sorunun donanımsal olduğunu düşünebilirsiniz.Bu aşamada yapacağınız, garantiniz devam ediyorsa garanti kapsamında servise yollamak olmalıdır.Garantinizin devam etmediği durumda ise ücret vermek durumunda kalabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için teşekür edrim tarattırmadığım antivürüs kalmadı hesini denedim eski sürüm windows 7 orjinali ben win8 yaptım bakalım deniycem tavsiyelerinizi candan 8 yıl önce