Windows 8.1 kasadan gelen aşırı fan sesi

Merhaba, windows 8.1 de kasadan yoğun bir şekilde fan sesi geliyor. Windows 10 kurunca bu sorun çözülüyor fakat 8.1 kullanmak istiyorum. Ses büyük ihtimalle ekran kartından geliyor hatta kesin ondan geliyor. Amd sistem var. Çok araştırdım ama çözemedim.

kullanici832746 kullanici832746 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Hakikaten çok ilginç. Yani genelde böyle fan sorunları yazılımsal olmaz, ilk defa böyle bir şeye rastlıyorum. Windows 8.1'de bütün sürücüleri eksiksiz kuruyor musun?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Evet 10 da kurduklarımın aynısını 8.1 de kuruyorum. Çaresiz kaldım :/ kullanici832746 5 yıl önce
    • @murat @hakan @temmuz bu konuda fikir söyleyebilir. Gerçekten ben de anlayamadım sebebini. omercik 5 yıl önce
    • Bence hiç uğraşma windows 10 'da kalsın bu olaylar aslında yazılımsal değil donanımsal olur ? interested. infinity 5 yıl önce
    • Windows 8.1 kullanmam lazım fakat donanımın iki farklı sürümde farklı tepki vermesi sorunun yazılımsal olduğunu kanıtlamaz mı? Çözmem lazım maalesef, yardımcı olun lütfen :/ kullanici832746 5 yıl önce

    Windows 8.1 kurduğunda bir donanım aşırı çalışıyor demektir. Farklı işletim sistemlerinde bu sorun ortadan kalkıyorda sorun donanımsal değil yazılımsaldır. Ekran kartının sürücüsünde veya Windows 8.1'de bir bug / yazılım hatası söz konusu olabilir.

    Windows 8.1 yükledikten sonra tüm sürücüleri güncelliyor musun?

    Windows 8.1'in tüm güncellemelerini yüklüyor musun?

    Öncelikle bunları yapmalısın. Sorun devam ediyorsa ve fan aşırı çalışıyorsa ozaman  ekran kartın üzerinden gitmek ve sürücüsünün bir bug'ı varmı araştırmak lazım. Belki bilinen bir hata vs olabilir.

    Ama dediğin mümkün yani bir işletim sisteminde sessiz bir kaşkasında sesli çalışma ihtimali var.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Ekran kartı modelini yazsaydın iyi olurdu. Bir de güncellemeler, en son sürücüler Windows 8.1 üzerine yüklenmişmi ona bakmak lazım. Sorun yüksek ihtimalle bir yazılım hatası.

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

      • https://ibb.co/dP3LHy ekran kartımın modeli bu kullanici832746 5 yıl önce