windows 8.1 kullanıcı resmini nasıl kaldırabiliriz

windows 8.1 de hesabıma kullanıcı resmi koydum ama kaldıramıyorum

C:\Users\kullanıcıadı\(gizli dosyaları göster) AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures den sildim yinede kalkmıyor resim.Çözümü varsa yardımcı olabilirmisiniz?

incesakal4145 incesakal4145 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 / Windows 8.1 hesap resmini kaldırmak için

    1. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kullanıcı Hesapları
    2. Bilgisayar ayarlarında hesabımda değişiklik yap tıklayın.
    3. Buradan farklı bir hesap resmi seçin.

    Eğer varsayılan hesap resmini kaldırmak istiyorsanız, tamamen silmek istiyorsanız

    1. C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures yolunu izleyin. bilgisayarım üzerinden bu yolu bulamayabilirsiniz. Kopyala-yapıştır yapın. Bu klasör açılacaktır.
    2. Bu klasörde şu adlarda iki dosya olacak
      user-200.png
      user-40.png
    3. Bu iki dosyaı sırası ile seçin F2 tuşuna basarak yeniden adlandırın. .png uzantısını .uzmanim olarak veya başka bir uzantıya çevirin. Böylece tanınmayan bir dosya formatından dolayı resim görüntülenmeyecektir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Belirtilen dosyaların isimleri bende user-200 ve user-40 olarak çıktı yinede başka uzantı ekledim ama düzelmedi

      incesakal4145 incesakal4145 (1)