windows 8.1 kurulumu

bilgisayara format atıyordum windows yüklenirken her aşaması bitti yeniden başlatılınca bilgisayar hazırlanıyor ekranı saatlerce gitmedi nasıl bir çözüm olabilir

eray1965 eray1965 (11)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    olası eksiklikler sistem özellikleriniz yeterli olmayabilir veya cd ise çizik olabilir işletim sistemi düzgün yazdırılmamış olabilir ekran çözünürlük yeterli olmayabilir bunların hepside birer sebeptir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • kapatıp açınca aynı işlem tekrar başa sarıyo eray1965 7 yıl önce
    • olası eksiklikler sistem özellikleriniz yeterli olmayabilir veya cd ise çizik olabilir işletim sistemi düzgün yazdırılmamış olabilir ekran çözünürlük yeterli olmayabilir bunların hepside birer sebeptir candan 7 yıl önce

    [ Önemli dosyalarınız yok ise veya daha evvelden dosyalarınızı yedeklemiş olduğunuzu varsayıyorum ]

    - Disklerinizi tamamen silin tek parça olarak bırakın.

    - Bekleme süreçleri genellikle daha evvel'den recovery dosya alanları ve eski sistemden kalma disk Partition'ların parçalı oluşundan ötürü boot dosyaları disk analizleri vb.bilgi alma kordinatları bekleme sürecine takılır yada hiç açılmaz siyah ekranda da askıda kalabiliyor.

    - Elinizde Live çalışan sistem var ise orn: Linux işletim sistemleri olabilir Ubuntu/Mint - WinPE vs. bunlar üzerinden disk yöneticilerine girip (Gparted indirilerek tek olarakda kullanılabilir ISO dosyası) diskleri tamamen silip sistemi tekrar'dan boot yöntemi ile kuruluma geçebilirsiniz.Altarnatif olarak Acronis,AOMEI Partition manager araçlarından istifade ederekte diskleri silebilir boyutlandırabilir yedekleme vb.her türlü işlemleri yapabilirsiniz.

    Özetle: Diskler silinir tek parça olur.Windows tekrar'dan kurulum media'sı usbdisk / dvddisk hangisi kullanılıyor ise (Tavsiye:usbdisk olur), kurulum başlatma işlemleri,bios boot öncelikleri yapılarak sistem boot edilir sistem kurulumu rahat ve hızlı şekilde yapılır.İşlemler öncesinde,Pc'lere takılı olan harici aygıtlar var ise Blurtooth,Wifi,Scanner vb.geçici olarak çıkartmanızda fayda var kurulumları geciktirmemek için.Kurulum sonunda tekrar'dan aygıtlarınızı bağlantı yapabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bunlar oldu. :)

    [Son olarak donanımızın özelliklerine ait dökümü konuya eklerseniz,bu bilgiler ışığında sistemlere yönelik tavsiyelerde yaşanılan sorunun kaynağınında birden fazla varyasyonlara sahip olabileceği düşünülerek Net bir şekilde kurgulanacak ve sonuca daha hızlı gidilecektir.]

    Kolay gelsin.

    forjest forjest (101)