Windows 8.1 metro arayüz uygulamalarına tıklayıp açılıp hemen alt tarafa alıyor

Windows 8.1 metro arayüz uygulamalarına tıklayıp açılıp hemen alt tarafa alıyor video alıntıdır https://www.youtube.com/watch?v=KzlFCN7LKr0

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Adım: Sistem dosyalarını denetleme ve onarma

    Öncelikle Komut Satırı üzerinden sfc komutu yardımıyla sistem dosyalarını tarayıp hataları düzeltmeye çalışacağız.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Bu şekilde CMD yönetici haklarıyla çalışmış olacak.
    3. Şimdi CMD'ye şu komutu yazın: sfc /scannow

    Bu işlem işe yaramassa 2. işlemi uygulaya bilrisin

    2. Adım Virüs tarama

    1- HitmanPro

    2- Norton power eraser

    3- Adwcleaner

    En son çare yazılım güncellemesi yap büyük ihtimal olmasada yine'de dene

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • olmadı yine aynı gorele28 5 yıl önce

    Windows 8 başlangıç menüsü uygulamaları çalışmıyorsa aşağıdaki çözüm önerilerimi deneyebilirsin. Bunlar herkeste farklı sonuç verebiliyor. Bir de seninki gibi Windows 8.1 kullanan ve başlangıç uygulamaları çalışmayan pek çok kullanıcının sorunu farklı sebepten olabiliyor. Ben aşağıda genelde işe yarayan çözümleri listeledim.

    Windows 8 başlangıç uygulamaları çalışmıyor çözüm 1:

    Windows 8 uygulama sorun gidericiyi kullanmak  Windows 8 uygulama sorun gidericiyi buradan indirebilirsin

    Windows 8 başlangıç uygulamaları çalışmıyor Çözüm 2: Windows 8 uygulama ön belleğini temizlemek

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas. Çalıştır penceresi karşına gelecek.
    2. Çalıştır penceresine WSReset.exe yaz ve enter tuşuna bas.
    3. Bu komut magaza uygulama ön belleğini temizleyecektir. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    Windows 8 başlangıç uygulamaları çalışmıyor Çözüm 3: Yeni bir kullanıcı yarat

    Bazen kullanıcı hesabındaki sorunlar bu tür sorunlara yol açabiliyor. Denetim Masasına git ve yeni bir kullanıcı yarat. Yeni kullanıcı ile sisteme girdiğinde sorun çözülmüş mü kontrol et.

    Windows 8 başlangıç uygulamaları çalışmıyor Çözüm 4: Antivirüs kullanıyorsan kaldır.

    Kaspersky,Avast gibi antivirüs programları bazen bu tür sorunlara yol açıyor. Sorun antivirüsten mi kaynaklanıyor anlamak için antivirüs yazılımını kaldır. Daha sonra tekrar yükleyebilirsin.

    Windows 8 başlangıç uygulamaları çalışmıyor Çözüm 5: Temiz önyüklemeyi dene

    1. Windows ve R tuşlarıa bas. Açılan pencereye msconfig yaz enter tuşuna bas.
    2. Önyükleme sekmesini tıkla.
    3. Güvenli önyükleme seçiliyse işaretini kaldır.
    4. Genel sekmesine git.
    5. Seçmeli Başlangıç seçeneğini seç.
    6. Bu ekranda Başlangıç öğelerini yükle seçeneğinin işaretini kaldır.
    7. Hizmetler sekmesine git.
    8. Burada Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğini işaretle.
    9. Sonra Tümünü devredışı bırak seçeneğini işaretle.
    10. Başlangıç sekmesini tıkla.
    11. Görev yöneticisini aç seçeneğine tıkla.
    12. Başlangıç bölümünde Etkinleştirildi yazan her şeyi sağ tuşla tıkla ve Devre dışı bırak seçeneğini seç
    13. Bilgisayarı yebiden başlat.

    Bilgisayarın normal açılıyor ve Windows 8 Başlangıç uygulamaları sorunsuz açılıyorsa yuklarıda devre dışı bıraktığın uygulamaları tek tek aç ve sorun hangisinden kaynaklanıyor tespit etmeye çalış

    murat murat (12492)