Windows 8.1 nasıl format atılır?

Bilgisayar açılmıyor, kurtarmak istiyorum. Cd olmadan format atmak mümkün müdür acaba?

volki3381 volki3381 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    sıfır alınmış ve hiç format atılmamış ise  bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın direk olarak açılan

    sayfasından sistem geri yükletebilirsiniz veya başlangıç taraması yapabilirsiniz komut isteminden hata taraması yaptırabilirsiniz cd ye gerek olmadan.

    format atılmış ise fabrika ayarları silinmiştir cd veya USB gereklidir

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bu kadar tembel işi verilen bilgi ile problem nasıl ve hangi sebeple meydana gelmiş anlamak müneccim işi olmalı. Bunları bilmeyincede sistemin kurtarılabilip kurtarılamayacağını anlamak çok zor.

      Güvenli Mod'a girebiliyormusun? Buradan veya kurtarma menüsünden (kurtarma menüsü: Güvenli Mod'a girilmesini sağlayan, siyah ekran beyaz yazılı menü), kurtarma seçeneklerini denedinmi. Güvenli Mod'da sabit disk denetimi (chkdsk) ve Sistem Geri Yükleme (Sistemi problem öncesi bir zamana geri almayı sağlayan araç, arabirim) tamirat yollarını deneyebilirsin.

      Veya @candan'ın belirttiği recovery -eğer sisteminde önceden varsa- ile sistem ilk gün olan haline geri döndürülmüş olur.

      Recovery uygulaması için kullanılan tuşlar ve yollar, model marka PC'den PC'ye değişir.

      Ben sana cevap yazarken nasıl üşenmediysem sende soru sorarken, problemini anlatırken (!) üşengeç olmamalısın.

      Kolay gelsin.

      temmuz temmuz (12505)