Windows 8.1 pro açılırken Bekleme

==ACİLL==

Arkadaşlar bilgisayar açılırken siyah ekran çıkıyor 40-50 sn bekleyip bilgisayar açılıyor.Bu sorunu nasıl kaldırabilirim? Önceden böyle birşey yoktu .İnternette araştırdım fakat çözümünü bulamadım.(İşletim sistemi windows 8.1 pro)

acaba81 acaba81 (8)
9 yıl önce sordu

  • siyah ekranda görev yöneticisi açılıyor mu? Açılıyorsa runonce.exe adında bir dosya var mı? murat 9 yıl önce
  • Açılmıyor.Normalde bilgisayarın masaüstünün gelmesi gerekirken siyah ekran geliyor 1 dk sonra siyah ekranda kalıp masaüstü geliyor.Açıldıktan sonra hiçbir sıkıntısı yok. acaba81 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

merhaba sisteminiz arka planda başlangıç öncesi çalışan bazı uygulamar olduğu gözküyor bunlar adware trojen veya malleware olabilir bunu düzeltmenin bir kaç aşaması var aşağıdaki adımları izleyerek uygularsanız sonuca göre farklı işlemler gerçekleştirebiliriz

  1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
  2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
    soraxi.com  kaldır - adw Cleaner
    ADWCleaner  istenmeyen eklenti ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
    Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
    ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

  1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
  2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
    Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

  3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
    Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

  4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
    Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
  5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

  6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde tarayıcıya bulaşan eklentileri silme aşamasına geçin.

Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

1.1- Görev Çubuğu'nda boş bir alana sağ tıklatın, ardından Görev Yöneticisi'ne tıklatın.

1.2- Görev Yöneticisi'nde Başlangıç sekmesini açın ve yönetmek istediğiniz öğeye sağ tıklayarak Devre dışı bırak ya da Etkinleştir'e tıklatın.

yukarıda ki gibi bir sayfa karşınıza gelecek bu sayfada ki tüm uygulamaları devre dışı bırakın birde öyle deneyin daha sonrasında açılışınız hızlanırsa size gereklş olan programları etkinleştiriniz böylece sorun çözülmüş olacaktır saygılarımla

laboustasarim laboustasarim (693)
9 yıl önce cevaplandı

  • Dediğiniz gibi yaptım ama olmadı.Virüs taramaları temiz çıktı.Bide explorerde yok da chrome de portal sepeti virüsü var.Burada söylenenleri yaptım ama bir türlü kaldırmadım. acaba81 9 yıl önce

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.Dediklerini şimdi deniyorum.

-Bunları yaptıktan sonra birde disk taraması yapın hataları düzeltin .Sorun ortadan kalkıyor.

-Sorun Murat Bey in yardımıyla çözülmüştür.Yardımınız için teşekkürler.

acaba81 acaba81 (8)