Windows 8. 1 pro işletim sistemininde siteler nasıl engellenir

Merhaba arkadaşlar benim laptopumda windows 8.1 pro işletim sistemi yüklü ve programsız bazı siteleri engellemek istiyorum nasıl yapabilirim mesela sahadan.com sitesi şimdiden teşekkür ederim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başlat / gelişmiş güvenlik ile birlikte windows güvenlik duvarı / ve tıklatın giden kural tıklatın

    yeni kural tıklatın bağlantı noktası işaretleyin ileri tıklatın tüm bağlantı noktası işaretleyin ileri tıklatın bu sayfada hiç birşey yapmadan ileri tıklatın bu sayfada hiç birşey yapmadan ileri tıklatın

    ad yazan çubuğa engellemek istediğiniz site url sini yapıştırın açıklama yazabilrirsiniz veya yazmayabilrsiniz son u tıklatın pencereleri kapatın tamamdır siteye girmek istediğinizde boş engelenmiş bir site çıkar tekrar izin vermek isterseniz

    Başlat / gelişmiş güvenlik ile birlikte windows güvenlik duvarı sol bölümden kuralı sil tıklatın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bir siteye girmeyi engellemek için basit bir yöntem önerebilirim.  Bir siteye girişi engellemek için C:\Windows\System32\drivers\etc altındaki Hosts dosyası ile bunu çözebilirsin.

      1. Arama bölümüne Notepad yaz.
      2. Arama sonucunda çıkan Not Defterini sağ tuşla tıkla, Yönetici olarak çalıştırı seç.
      3. Daha sonra not defteri içinden Dosya > Aç bölümüne  C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts  yaz enter tuşuna bas.
      4. Hosts dosyası açılacaktır.
      5. En At satıra 127.0.0.1 yaz Tab tuşuna bas sonra sahadan.com yaz, bunu www.sahadan.com içinde yaz ve kaydet çık.
      6. Host dosyası şu şekilde görünmeli:
        # localhost name resolution is handled within DNS itself.
        #	127.0.0.1       localhost
        #	::1             localhost
        127.0.0.1	sahadan.com
        127.0.0.1	www.sahadan.com

        Artık bu siteler açılmayacaktır.

      hakan hakan (15409)