Windows 8.1 uygulamalar açılmıyor 0x8007064A hatası, nasıl çözebilirim?

windows 8.1 uygulamaları açılmıyor hata veriyor sitedeki yorumlara baktım ama şu hatayı veriyor Komut sonrasında 0x8007064A  hatasını veriyor ne yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

deniz21 deniz21 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    0x8007064A hatası Windows Store de bir uygulama yüklenirken veya güncellenirken meydana gelir.Bunun sebebi Windows Store uygulamalarına gerekli izinlerin verilmemiş olması olabilir.

    Çözüm 1: Regedit Anahatırına gerekli izinleri vermek

    1. Başlat menüsüne gelin ve arama kutucuğuna çalıştır yazın veya Windows+R tuşları ile çalıştırı başlatın.

    2. Çalıştır bölümüne regedit yazın ve enter e basın.Güvenlik uyarısı çıkarsa evet diyerek geçin.

    3. Açılan regedit ekranında şu yolu bulun;

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\LocalSettings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppModel\Repository\Packages

    4. Packages anahtarı üzerinde iken sağ tuş tıklayarak İzinler seçeneğini tıklayın.

    5. Açılan penceredeki sağ altta yer alan Gelişmiş butonuna tıklayınız.Karşınıza yeni bir izinleri ayarlama ekranı çıkacaktır.Bu ekranda SYSTEM yok ise sorununuzun kaynağı bu yüzden olabilir.

    6. Ekranın üst kısımlarında Sahibi: ...... Değiştir yazan kısma bakın ve Değiştir butonuna basın.

    7. Yeni açılan küçük pencere ekranındaki Seçilecek nesne adını girin yazısı altındaki büyük boşluğa System yazıp sağ taraftaki Adları Denetle butonuna basın ve ardından tamam butonuna basın.Ardından tekrar tamam butonuna basarak pencereden çıkın.

    Çözüm 2:Windows Store önbeleğini(cache) temizleme

    1. Başlat menüsüne gelin ve arama kutucuğuna çalıştır yazın veya Windows+R tuşları ile çalıştırı başlatın.

    2. Çalıştır bölümüne WSReset.exe yazın ve enter tuşuna basın.

    3. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Umarım sorununuz çözülmüştür.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • packages üzerinden yeni sahip ayarlanamıyor. erişim engellendi. diyor. deniz21 8 yıl önce
    • Kullanıcı adınız bilgisayarınızda tam yetkiye sahip mi? Bu hatanın çıkmaması gerekiyordu.Denetim masasındaki kullanıcı hesaplarına giderek kullanıcı adınızın üstüne gelin orda Hesap türünüz bölümüne bakın.Hesabınız Standart mı Yönetici mi?.Yönetici değilse bir de yönetici yaparak deneyin. Ayrıca 2. çözümü denediniz mi.Bu tarz bi sorunu bende yaşamıştım Windows Store ile ilgili ve 2.çözüm işime yaramıştı. ismailsarp 8 yıl önce
    • evet denedim başka bir uyarı veriyor ''ms-windows-store:purgeCaches'' Windows tarafından bulunamıyor, diyor. ilk yolla denerken de administrator diye bir hesap da açık şuan deniz21 8 yıl önce
    • internette biraz araştırma yaptım ve yaşadığınız sorunla ilgili şu çözüm sunulmuş ve bir kişi de işe yaradı cevabı vermiş umarım sizinde işinize yarar.Çözüm şu "Başlangıç arayüzünde cmd yazıp aratın ve çıkan sonucu, üzerinde sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan Komut İstemi penceresinde şu komutu yazıp Enter'a basın:" powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml " Mağaza'nın durumunu tekrar kontrol edin." ismailsarp 8 yıl önce
    • Ayrıca çözümün kaynağı için şu adrese bakabilirsiniz. http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_8-windows_store/ms-windows-storepurgecaches-windows/d50cb09c-8645-46ff-9ffc-4bb4d91e237c?auth=1 ismailsarp 8 yıl önce
    • bu ürünün yapılandırma verisi bozuk diyor. neyse bende sıfırdan format atarım bir ara ne yaptıysam olmadı. deniz21 8 yıl önce
    • Sorun üstüne sorun yaşıyorsunuz gibi gözüküyor.Aslında bir format daha iyi olacak gibi :) ismailsarp 8 yıl önce
    • aynen PC de rahatlamış olur . yardımlarınız için teşekkürler :) deniz21 8 yıl önce
    • Rica ederim :) ismailsarp 8 yıl önce