Windows 8.1 uyku sorunu

Merhabalar herkese. Son windows güncellemesinden sonra işletim sistemi Windows 8.1 oldu. Bilgisayarım ağırlaştı. Hem açılırken hem de kapanırken. dahası pc uykuya geçiş yapamıyor. Ekran kararıyor ama geri dönmek istediğimde bunu hiçbir şekilde başaramıyorum. Mecburen güç düğmesine uzun basarak bilgisayarı kapatıyorum. Bir bilginiz varsa paylaşın lütfen.

onurbati onurbati (3)
9 yıl önce sordu

  • Bilgisayar marka ve model yazar mısınız? hakan 9 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Daha önce aynı konu açılmışta buradan kontrol et sorun devam ederse başka yolları deneyelim

ogzkzu ogzkzu (286)
9 yıl önce cevaplandı

    Maalesef herhangi bir değişiklik olmadı. Uykuya almada problemim yok fakat uyanmada sıkıntı çekiyorum.

    onurbati onurbati (3)
    9 yıl önce cevaplandı

      Denetim masası--Sistem ve güvenlik--Güç seçenekleri--Bilgisayarın uyku moduna geçme ayarlarını değiştire tıkla

      Buradaki ayarların değişmiş olabilir.Ayarlarla oyna işe yararsa lütfen nasıl yaptığını yazarmısın.

      Ayrıca hızlı başlatmayı aç seçeneğini iptal ederekte deneyebilirsin.

      yusufbozar yusufbozar (348)
      9 yıl önce cevaplandı

        Windows 8.1 uyku sorunu için bir de şunu deneyin:

        1. Windows 8.1 Başlangıç menüsünde Sorun yazın. Arama sonucunda görünen Sorun giderme'yi tıklayın. Veya Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme yolunu izleyerek Sorun Giderme'yi açın.
        2. Sağ taraftan Tümünü Görüntüle'yi seçin.
        3. Açılan Bilgisayar sorunlarını Giderin ekranında Güç'ü tıklayın.
        4. İleri'yi tıklayın. Sorunlar tespit edilecektir.
        5. Sorun varsa düzeltilecektir.
        6. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

        Çözüm olmazsa  şunları kontrol edin:

        Sürücüler ile ilgili bir uyum sorunu olabilir.

        Bilgisayarınız ile ilgili tüm sürücüleri güncellemeyi deneyin.

        • Ekran kartı sürücülerinin son sürümünü üretici web sitesinden indirin.
        • Anakart Chipset ile ilgili sürücüleri kontrol edin, varsa üretici web sitesinden güncelleştirin.
        • Uyku sorununa güncel olmayan bir yazılımda sebep olabilir, antivirüs kullanıyorsanız  güncellemesi var mı kontrol edin.
        hakan hakan (15424)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Yorumlar için teşekkür ederim. Dediklerinizi uyguladım ama değişen bir şey olmadı maalesef. Gerek Acer sitesinden gerekse İobit ile güncelleştirmeler yaptım hala aynı. Windows 8 de hiçbir sıkıntı yaşamazdım. Acaba bilgisayarım bu işletim sistemini kaldıramıyor mu diye düşünüyorum. Uyku probleminin yanında yavaşladı çünkü. Bu arada bilgisayarım Acer Aspire E1-572G. Normalde Pc fena sayılmaz; İntel Core i5 - AMD Readon HD 8750M - 500 GB HDD - 4 GB RAM onurbati 9 yıl önce