Windows 8.1 uyumlu wireless driver bulamıyorum

merhaba arkadaşlar googleden windows 8.1 64 bit Uyumlu wireless driver bulamıyorum ağ bağdaştırıcıları tikini açıyorum orada bulunan Realtek RTL8723AE Kablosuz LAN 802.11n PCI-E NIC driver bulamıyorum Donanım Kimliği PCI\VEN_10EC&DEV_8723&SUBSYS_072610EC&REV_00 LAPTOP Markası exper üreticinin driver sitesine giriyorum windows 8 windows 7 çıkıyor windows 8 wireless driveri indirince WLAN_RTL8723A[Win8][2007.4.1001.2012](311012) iniyor işletim sistemim windows 8.1 64 bit el ile kurulabilinecek setup bulabilirseniz sevinirim

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sürücü kimliğinden donanımın Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E olarak görünüyor.

    Yani Exper web sitesi üzerinden indirdiğin sürücü doğru. Sen indirdiğin sürücüyü denedin mi? Windows 8.1 için özel bir sürücüsü yok. Windows 8 sürücüsü geçerli görünüyor. Yine 32 bit ve 64 bit sürücüleri olarak da aynı dosya sunuluyor.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Benzer bir sorun ben de yaşamıştım. Bilgisayarıma Windows 8.1 yükledim ama aygıt yöneticisinde wireless driverında sarı ünlem işareti çıkıyordu. Manuel olarak ne yaptıysam çözememiştim.

      En sonunda Driver Booster ile sistemi tarattım ve güncelleme yaptım. Wifi sorunundan eser kalmadı. Sana da tavsiye ederim. Eğer wireless driverında sarı ünlem işareti varsa Driver Booster muhtemelen bunu çözer.

      omercik omercik (9418)