Windows 8.1 Wi-Fi Ünlem İşareti var ne yapmalıyım?

Toshiba Laptop Windows 8.1 kullanıyorum ilk zamanlar Wi-Fi'a bağlanıyordu bir sıkıntı yoktu sonradan dikkat işareti vermeye başladı izlemediğim video kalmadı her şeyi denedim bir türlü olmuyo ne yapmam gerekiyor?

yildizz yildizz (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Adsl modemin yanına git ve modemde internet ışığı yanıyor mu kontrol et.

    Modem üzerinde ADSL ışığı sabit yanmalı, internet ışığı sabit yanabilir ya da göz kırpar gibi yanıp söner.  Eğer internet ışığı hiç yanmıyorsa modemin internete bağlanması ile ilgili bir sorun vardır.

    Bunun dışında aynı WiFi ağa telefon ile bağlanabiliyor musun bunu kontrol et. Eğer bağlanıyorsan o zaman sorun DNS veya IP bilgisi olabilir.

    Öncelikle bilgisayara el ile DNS girmeyi dene: Şu linkten nasıl dns değiştirilir öğrenebilirsin: DNS değiştirme

    IP adresi olarak 1.1.1.1 adresini girebilirsin.

    Bu işe yaramazsa el ile IP adresi girmeyi denetirim.

    alattin alattin (16999)