windows 8.1 yeni kullanıcı hesabı açamıyorum

merhaba windows 8.1 kullanıcısıyım mousseyi ekranın sağ alt köşesine getiriyorum Ayarlar kısmına tıklıyorum alt tarafta bulunan Bilgisayar ayarlarını değiştir tıklıyorum Hesaplar tıklayıp diğer hesaplar tıklayıp sağ tarafta bulunan +Hesap ekle tıklayıp Microsoft hesabı olmadan (Önerilmez) tıklayıp yerel hesap tıklayıp kullanıcı adı kısmını girip ileri diyip Bir çocuk hesabımı ? Bilgisayar kullanımıyla ilgili rapor almak için Aile Koruması özelliğini etkinleştirin yazısının başındaki kutuğa tik koyup son diyorum sonra +Hesap ekle kısmın altına oluşturduğum kullanıcı hesabı geliyor tıklayıp Düzenle tıklayıp Hesap türünü yönetici yapıyorum tamam tıklıyorum Hesap türünün altında sarı yazılı  Hata Oluştu uyarısı alıyorum yardımcı olurmusunuz

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ayarlardan olmuyorsa CMD'den yapabilirsin. CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve sırasıyla şu komutları uygula:

    • net user kullanici /add (kullanici bölümünü istediğin şekilde yazarsın)
    • net localgroup users kullanici /del (oluşturduğun hesabı users grubundan siler)
    • net localgroup administrators kullanici /add (oluşturduğun hesaba yönetici yetkisi verir)

    Daha sonra oturumu kapat deyip yeni hesabına geçiş yapabilirsin.

    omercik omercik (9418)