Windows 8.1 yükleme diskini kurulu işletim sistemim üzerinden -DVD veya flash bellek olarak- yeniden oluşturabilirmiyim?

Microsoft'tan, Windows 8.1'i baştan yüklemek isteyenlere yeni bir hediye geldi!

Windows 8.1 yükleme diski olmayanlar böyle bir diski kurulu sistemleri üzerinden  oluşturabilir.

Ayrıntılar bir sonraki mesajda..

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1 yüklü bir PC satın aldıysanız, işletim sisteminizi baştan yüklemek istediğinizde kurtarma disklerini bulamazsanız, sorun yaşayabilirsiniz. Ancak Microsoft, bu durumda olanların işini kolaylaştıracak bir yöntem sunmaya başlıyor.

    Kurtarma medyasını nasıl oluşturacağınızı Microsoft'un web sitesinden öğrenebilir veya indirmeye direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bağlantıyı kullanarak indireceğiniz uygulama, size USB veya DVD üzerinde kurtarma medyası oluşturmanıza izin veriyor. Windows 7 kullanıyorsanız, bu işlemin çalışması için Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarı girmeniz gerekecek.

    Bu yolu takip ederek kurtarma medyasını oluşturup, gerektiğinde Windows 8.1'i ağrısız biçimde baştan yükleyebilirsiniz.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bende windows 8 yüklü olarak geldi. Windows şifreside yok biosa gömülü.Bu verdiğin programla windows 8.1 i indirebiliyorum anladığım kadarıyla.Peki yükleme yaparsam bir sorun yaşar mıyım.Şifre ister mi?HP bilgisayarım var ve yalnızca 1 kurtarma seti oluşturabiliyorum. Bu seti çoğaltmanın bir yolu var mı? Ya da recovery diskinden kopyalama yapabilir miyim?

      yusufbozar yusufbozar (348)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Sorularını tersten başlayarak cevaplayayım. Ürettiğin -flash bellekler değil ama- DVD'ler elbette çoğaltılabilir. Eğer bu engellense bile ilgili uygulamayı yeniden ve yeniden çalıştırarak istediğin sayıda DVD ve flash bellek üretebilirsin. Ben bunu bizzat denedim ve nema problem.. Diğer sorular.. Windows ürün anahtarını soruyorsan 8.1'e yükselirken mevcut ürün anahtarın yine geçerli olacaktır ve bu ürün anahtarı büyük ihtimalle laptop altındaki etikette yazılı.. Buda senin için nema problem.. Eğer 8.1'de windows oturumlarını başlatmak için zorunlu kullanıcı adı ve şifreyi soruyorsan bu, 8.1 kurulum aşamasında girilen e-mail adres ve parolasıdırki bunuda sen kendin belirleyerek kayda girdiğin için yine nema problem.. Kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce
      • Edit: Ürettiğin DVD yada flash bellek'leri entegre şekilde üretim yaptığın PC'ler değilde farklı PC'lerde kullanabilirmiyim şeklinde sormak istediysen o konuda şüpheliyim ve herhalde buna imkan olmaz diye tahmin ediyorum. Fakat bu konuda herhangi bir bilgiye rastlayamadım. Benimki sadece akıl yürütme.. temmuz 9 yıl önce
      • Anlıyorum ki sorduğum soruyu anlamamışsın. Dediğim gibi windows şifrem biosa gömülüdür. 2 senedir yeterli sayıda bilgisayarıma format attım.Ve anlamadığın şu ki bilgisayarın herhangi bir yerinde şifre yok.(hahahhaha).Çünkü ben format atarken şifre gömülü olduğu için hiçbir zaman şifre girmiyorum. Keniliğinden sistem etkinleştiriliyor. Format atmayı bilmiyorsun da deme lütfen. Bu birincisiydi. Gelelim 2 . sine Anladığım kadarıyla hiç HP laptop görmedin. Çünkü hp yalnızca 1 tane recovery seti oluşturur. Ve ben bunu çoğaltmak istiyorum ama henüz bunu başarabilen bir DVD kopyalama programı yok. Varsa bir bilgin yardımcı ol..Gelelim ürün anahtarına Ben ürün anahtarı kullanmıyorum . Anlamışsındır herhalde çünkü biosa gömülü.Yukarıda anlattın işlemleri yaptığımda ürün anahtarı soruyor mu bunu merak ediyorum. Çünkü oldukça fazla bana zaman kaybettirebilirsin.Bu işlemlerle.... yusufbozar 9 yıl önce
      • Teferruata girilince daha iyi anlaşılıyor. Bios'a kayıtlı ürün anahtarından sözetmekle benim anladığım "mod'lu bios'u veya buna benzer bir tekniği söylüyorsun. Öyleyse sana şunu belirteyimki modlu bios ile Windows 8.1 lisanslamasına hiç güvenme. Zira Windows 7 yüklü sistemlerimde bendede mod'lu bios lisanslamaları mevcuttuki Windows 8 kurulumlarında modlu bios 'lar bu işletim sistemlerini lisanslama konusunda işe yaramadı. Yani eğer aynı teknikten sözediyorsan (bios'lara uyumlu modlar flash'layarak bir çeşit gerçek ve orjinal yasal lisans etkinleştirme) bu sistem yükseltmesinde lisans konusunda güvenmemelisin. HP bilgisayarının recovery özelliği veya bu laptopta kurtarma medyası oluşturma konusuna gelince, benim paylaştığım konunun onunla doğrudan bağlantısı yok. Bu sebeple bu tereddütün gereksiz. Yani benim paylaştığım konu ve tekniğe bağlı olarak birden fazla kurtarma medyası oluşturabilirsin. Ama sen şu andaki sistem ile -benim paylaşımım haricinde- mevcut kurtarma medyasını çoğaltabilirmiyim diye soruyorsan, onu bilemem. Tecrübe etmek lazım. temmuz 9 yıl önce
      • Ürün anahtarı konusunda özetle söylemek gerekirse senden bu anahtar istenecektir. Hatta bırakalım modlu bios'u falan benim Windows 8 üzerine Mağazadan 8.1 update'im sırasında dahi yasal (telefon ) etkinleştirmem olmasına rağmen benden yeniden ürün anahtarı istenmişti. Bu sebep ile update bittikten sonra etkinleştirmem iptal olmuş ve yeniden telefon etkinleştirmesi yapmak zorunda kalmıştım. Ama Windows 8 yüklü laptop satın alanlar için problem olmaz. Çünkü yeniden ürün anahtarı girilmesi istensede mevcut ürün anahtarlar geçerlidir ve yeniden girilmesiyle problem olmadan lisans etkinleştirmesi tazelenebilecektir. Sorularına ilk cevap verdiğim mesajda -herhalde soruyu tam anlamadığım için- bunu anlatmak istemiştim. temmuz 9 yıl önce
      • Benim de öğrenmek istediğim buydu windows 8 im var ve 8.1 i bu yöntemle yükleyebileceğimi düşünüyorum. Ama denemek lazım...... yusufbozar 9 yıl önce