Windows 8.1 yüklü laptop'a USB'den yarım kalan Pardus 19.2 yüklemesi sonrasında boot etmeme sorunu

Windows 8.1 yüklü Acer laptopa USB'den Pardus 19.2 yüklemesi yapmaya çalıştım. Yükleme esnasında yükleme bölümü seçimi yapacak iken sadece yükleme USB'si ve 500 GB'lık disk alanı gözüktü. Var olan partititonlar gözükmedi. Kurulumu yarım bırakıp boot ettim. şimdi Windows'a da giremiyorum. Galiba MBR bölümü bozuldu. Sadece MBR mi bozulmuştur? Yoksa diskteki bilgiler tamamen mi gitmiştir? Şu an USB BOOT CD yapıp oradaki MBR araçları ile tamir deneyeceğim. Bir çözüm öneriniz olur mu?

atilla71 atilla71 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Büyük ihtimalle Pardus'a geçerken Windows'u sildi ve Pardus'u yüklemeye çalıştı siz iptal edince işlem yarıda kaldı. BIOS ekranından Pardus yazılımını cihazınıza yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Yanıtınız için teşekkürler. Ancak yüklemeden önce C: windows ve D:yedek diye 2 partisyon vardı. Ayrıca 100 Gb lık bir bölümü de pardus için ayırmıştım. Derdim. d deki bazı belgeri kurtarmak. Pardusu yüklemek ümidimi tamamen kestikten sonra yapacağım son seçenek olacak. Bu cevapları da pardus yükleme usbsindeki "çalışan pardus" isimli usbden çalışan pardustan yazıyorum. atilla71 2 yıl önce
    • D: diskindeki bilgileriniz duruyor olabilir. @atilla71 darkcrak 2 yıl önce
    • Sistem dosyaları zarar görmüş gibi düşünüyorum yani windows'u kurarsanız D: diskindeki bilgileriniz duracaktır diye ümit ediyorum fakat eğer bilgileriniz silinirse bu bilgileri kurtarabileceğiniz uygulamalar da var elbette. @atilla71 darkcrak 2 yıl önce
    • İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Bir sonraki işim bootusb ile windows yüklemeyi denemek olacak. Yanlız o konuda da fazla ümitli değilim. çünkü pardusun disk bölümleyicisinde c tek bir partition olak gözüküyor. İnşaallah Windows bootusb sinde diğer partition lar gözükür. atilla71 2 yıl önce
    • Umarım @atilla71 darkcrak 2 yıl önce
    • Uzun ve sancılı bir dönemden sonra problemimin çözümünün(!) son aşamasına geldim. YUMI-UEFI-0.0.3.9 usb yazma programı ile indirmiş olduğum Hiren Boot cdsinni HBCD_PE_x64 iso sunu yazdırdım. İçindeki recovery programları ile dosyalarımı kurtardım ve 32gb lık bir flaş ile birkaç turda dosyalarımı taşıdım. YUMI-UEFI-0.0.3.9 usb yazma programı ile Win8.1_Turkish_x64 isosunu yazdırdım ve 3. günü sabaha karşı ancak kurulumun bitişine bakıyorum. Bu konu kapatılabilir. Nasıl yapılacağını ben bilmiyorum. YAzdığınız yanıt için tekrar teşekkürler. atilla71 2 yıl önce